Gram Altın Dolar/TL Kurunu İzliyor

Gram Altın Dolar/TL Kurunu İzliyor
Kripto Para Kazandıran Robot
25.03.2021
0
A+
A-

Gram altın dolar/TL kurunu izliyor. ONS altın ise Powell’ın tahvil faizi yorumlarına rağmen kazancını geri vermiyor.

Altın,FED (ABD Merkez Bankası) Başkanı Jerome Powell’ın 10 yıl vadeli ABD Hazine tahvili faizinin yükselmesinden endişe etmediğini söylemesine karşın kazançlarını geri vermedi. Gram altın ise dolar/TL kuruna paralel olarak yatay bir seyir izledi.

Hazine Bakanı Janet Yellen ile birlikte Senato Bankacılık Komitesi’ne sunum yapan Powell, ABD 10 yıllık Hazine tahvili faizine ilişkin sorulara faizlerdeki yükselişin daha parlak bir ekonomik görünümü yansıttığı ve endişeye gerek olmadığı yanıt verdi.

Bunun düzenli bir süreç olduğunu belirten Powell, “Düzenli bir süreç olmasaydı ya da şartlar toparlanmamızı tehdit edecek kadar sıkılaşsaydı endişelenirdim.” dedi.

10 yıl vadeli ABD Hazine tahvillerinin faizi dün yüzde 1,59 seviyelerine dek düştükten sonra perşembe günü yeniden yükselerek yüzde 1,62 seviyelerine geldi.

ada coin

ONS Altın Fiyatı Ne Durumda?

Geçen haftanın başlangıcından beri 1.720-1.750 dolar arasında dar bir bantta seyreden altın fiyatları, bu haftaya 1.745 dolar dolaylarında başladı. Hafta boyunca dalgalı hareket eden altın, 1.735 dolar civarlarında yatay ilerliyor.

Gram Altın Fiyatı Ne Durumda?

Dolar/TL kurundaki yükselişe paralel olarak haftaya 470 TL seviyelerinde başlayan gram altın, kurdaki esneme sonrasında 430 TL seviyelerine kadar gerilemişti. Dolar/TL kurundaki yatay seyre paralel ilerleyen gram altın, 441 TL civarlarında işlem görüyor.

Kripto Para Kazandıran Robot