enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,5701
EURO
15,3499
ALTIN
774,57
BIST
1.810
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Gram Altın ve Ons Altın Nedir ?

Gram Altın ve Ons Altın Nedir ?
ada coin

Gram altın mı tercih edilmeli, Ons Altın mı tercih edilmeli?

Teknolojinin gelişmesiyle bankacılık işlemlerinin de sanal ortama taşınması yatırımları da bu alana doğru geçişini kolaylaştırmıştır. Günümüzde her ne kadar altın alımları kuyumcular üzerinden yapılmaya devam etse de bankalar bu alanda büyük fark yarattı diyebiliriz. Bankalardan yapılan alımların %90’ı  gram altın üzerinden gerçekleşmektedir.

Ons altın ve gram altın da yapılan işlemlerin aynı sonuçları vermesini beklememek gerek. Bu nedenle yatırımcıların aklındaki soru işaretleri ons altın mı gram altın mı almalıyım hangisi daha verimli olur ? şeklindedir.

GRAM ALTIN NEDİR?

Kripto Para Kazandıran Robot

Gram altın, 1 gram altın olarak betimlenen değer miktarıdır. gram altın İstanbul altın rafinerisinin İAR tescilli markası olmakla birlikte belirli ağırlıklarda ve standart olarak üretilen ve standart saflık derecesine sahip ,garantili saf altın külçeleridir. gram altın külçeleri her bütçeye hitap edebilmek için 1 gr , 5gr , 10gr , 20 gr , 50gr , ve 100gr olarak 995 veya 999.9 saflıkta üretilmektedir.

ONS ALTIN NEDİR?

ALTIN, PLATİN, GÜMÜŞ, ELMAS gibi değerli taş ve madenlerin fiyatları ons birim fiyatı ile hesaplanır. Ons’un sembolü OZ dir.1 ONS 31.10 Gram has altın demektir. Ons altın gram altının Türk lirası karşılığını hesaplamak için kullanılır sonrasında gram fiyatı üzerinden çeyrek ve yarım altın hesaplanır.

GRAM ALTIN mı yoksa ONS ALTIN mı tercih edilmelidir?

Gram Altın ve Ons Altın Nedir ?, Ons altın bankalar da dahil dünya genelinde tüm yatırımcıları ilgilendiren gram altın sadece Türkiye tarafındaki hareketlilikler den etkilenmektedir. Bazı durumlarda ons altın da ki volatilitenin gram altını çok etkilemediğini görürüz.

Ons altın bazında fiyatlar yükseldiğinde gram altının da yükselmesi için Türk lirasının değer kaybetmesi gerekmektedir ya da tam tersi ons altın da fiyatların düştüğünde gram altında da düşüş görebilmemiz için Türk lirasının değer kazanması gerekmektedir. Kısaca özetlememiz gerekirse ons altın da ki fiyat hareketleri gram altına oranla daha kalıcı olduğunu söyleyebiliriz. Bu da yatırımcılara hem daha güvenilir hem de daha karlı sonuçlar doğurduğu için tercih edilmesinde büyük rol oynamaktadır. Gram altın ve ons altın nedir ? adlı yazımızı okuduğunuz diğer yazılarımızı okumak için sitemizin sağ bölümünde bulunan araçları kullanarak ulaşabilirsiniz.