DOLAR
20,3952
EURO
21,9983
ALTIN
1.284,38
BIST
4.959,11

Hangi Bilezik Zarar Ettirmez?

Hangi Bilezik Zarar Ettirmez?
10.07.2022 23:34
0

Hangi bilezik zarar ettirmez? Sorusu, yatırım yapmak isteyen ve yatırım tercihlerini altın bilezik almaktan yana kullanan kişiler tarafından merak edilir. Evlenecek olan çiftlerin de en çok kâr edecekleri takılardan olan altın bilezikleri alırken dikkat edilmesi gereken konular bulunur. Peki hangi bilezik zarar ettirmez? Ve altın bilezik takı alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İnceleyelim.

Altın Bilezik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Altın bilezik alarak yatırım yapmak isteyen kişiler bazı konularda dikkat etmelidir. Altın bilezik alırken dikkat etmeniz gerekenlerin başında güvendiğiniz bir kuyumcudan almanız gelir. Çünkü bazı kuyumcularda sahte altın satma gibi hileler dönebilmektedir. Bu yüzden sonrasında pişman olmamak için tanıdığınız ve bildiğiniz bir kuyumcudan altın bilezik satın almalısınız. Fatura, garanti belgesi ya da kuyumcu bilgi kartı denilen, aldığınız altın bileziğin gramajının ve fiyatının yazılı olduğu belgeyi almaya özen göstermelisiniz. Ayrıca aldığınız altın bileziğin patent, marka ve ayar bilgisinin olmasına dikkat etmelisiniz. Yatırım için altın bilezik alıyorsanız satacağınız zaman zarar etmeyeceğiniz türden altın bilezikler satın almalısınız.

Altın Bozdururken Zarar Ettirir Mi?

Altın, belirli durumlarda yatırımcıya zarar ettirebilir. Bu durumlardan birine örnek olarak işçiliği çok olan altın bileziğin satış sırasında zarar ettirmesini örnek olarak verebiliriz. Yatırım yapmak isteyen kişiler zarar ettirmeyen altın bilezikler satın almaya önem verirler. Altın bilezikler uzun yıllar boyunca saklanabilir ve en güvenilir yatırım aracı olarak görülmüştür. Bu nedenle hangi bilezik zarar ettirmez? Konusunda bir araştırma yaparak altın bilezik satın almanızı tavsiye ederiz.

Satarken Zarara Uğratmayan Altın Bilezik Modelleri Nelerdir?

Yatırım için alınan bilezik modelleri genellikle 22 ayar işçiliksiz bilezik, düz bilezik, kibrit çöpü bilezik, 22 ayar işçiliksiz Adana Burması, işçiliksiz burma bilezik, kılavuz bilezik, inci bilezik ve CNC bilezik gibi bileziklerdir. Bu tarz modeller altın yatırımı için en uygun denilebilecek türden bileziklerdir. Uzun yıllar saklayacağınız ve ihtiyaç anında bozdurarak kâr edeceğiniz bir yatırım istiyorsanız bu model altın bilezikleri alabilirsiniz.

İşçiliksiz Bilezik Nedir?

İşçiliksiz bilezik, satarken değer kaybetmeyen altın bilezikler arasında yer alır. Bu bileziklerin üzerinde az emek harcanır ve daha sade olan modellerdir. İşçilikli altın bilezik modellerinde daha çok emek harcanır ve bu nedenle daha çok gösterişli olurlar. Bu nedenle yatırım yapmak için altın bilezik almak isteyen kişiler işçiliksiz bilezik satın alırlar. Bu bilezikler görünüşte gösterişli olmasa da satarken size istediğiniz miktarda kârı verebilecek türden bileziklerdir.

Yatırım İçin Altın Almak Avantajlı Mı?

Altın uzun yıllar boyunca zarar görmeyen ve değer kaybetmeyen bir maddedir. Bu nedenle yatırım yapacak kişiler genellikle cumhuriyet, gram ya da çeyrek tarzı daha kolay alınabilecek türden altınlara yatırım yaparlar. Ancak yatırım için tercih edilecek ve en çok kâr getirecek olan altınlar bileziklerdir. 22 ayar olan bu altın bilezikler birikim ve yatırım için en çok tercih edilen altınlardan biridir.

Düz ve işçiliksiz olan, 22 ayar altın bilezikler 2022 yılı için ortalama 7000 Türk lirasından başlar. Bu bilezikler satarken güncel fiyata daha yakın bir şekilde satılır ve istediğiniz oranda kâr ettirir. Bileziklerin gramı da satarken önem arz eder bu nedenle yatırım amaçlı alınan altın bilezik gramı ne kadar olmalıdır? sorusuna en az 5 gram ve en çok 20 gram olmalıdır şeklinde cevap verebiliriz.

Altın bilezik alırken dikkat etmeniz gerekenlerden ve hangi bilezik zarar ettirmez? Sorusundan bahsettik.