enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Hangi Coin Yükselecek?

Hangi Coin Yükselecek?
Kripto Para Kazandıran Robot

Hangi Coin Yükselecek?

Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en zengin isimlerinin yaptığı paylaşımlar insanları bu merkeziyetsiz kripto dünyasına hızla girmesine neden oldu. Dünya çapında özellikle dolar karşısında almış olduğu yükselişler ile kendisinden bahsettiren Bitcoin sonrasında yüzlerce alt coin ve token de 2011 yılında ardı ardına çıkmaya başladı.

İlk Çıkan ve Yükselen Alt coin

2011 yılında Bitcoin için alternatif olarak düşünülen ve gerçekten de başarılara imza atan Name coin vasıtasıyla diğer coinlerin de bu piyasada kendilerine yer bulma umutları arttı. Günümüzde pek çok alt coin bulunmaktadır. Bu coinlerin kendilerine ait özellikleri de bulunmaktadır. Madenciliği, komisyonu, borsası ile bambaşka bir para kazanma ve yatırım finansmanı olan Bitcoin ve alt coinler içerisinde hangileri yükselmesi beklenen coinler arasındadır?

Hangi Alt coin Kısa Sürede Yükselecek?

Alt coin lerin hangilerinin yükselişe geçeceğini belirlemek için öncelikle yıllık, aylık ve haftalık veri grafiklerini incelemek gerekir. Yüzlerce alt coin arasında hangilerinin yükseleceğini merak ediyorsanız bazılarını sizler için derledik.

ENJ ve MANA

Facebook kurucusu tarafından yapılan yeni açıklamaya göre şirketlerinin isimleri Meta olarak değiştirildi. Bazı yeni oyun sistemlerini de geliştireceğini konuşmasında dile getiren Mark Z. Bu sistemler içerisinde kullanacağı iki alt coin adı da ENJ ve Mana olduğu söylenmektedir. Kısa sürede 2 Dolar bazında yükselişe geçen ENJ piyasası son 1 haftadır yatırımcısını güldürmeye devam ediyor. Borsada büyük dirençler gösteren bu iki coin önümüzdeki günlerde yakaladığı çıkışı daha da arttıracağı coin yorumcuları arasında söylenmektedir.

ada coin

MANA coin de kripto para borsasında işlem hacmi yüksek olan varlıklardandır. 3o Ekim itibari ile mevcut 16.10 TRY ve 24 saatlik içerisindeki işlem hacmi 57.412.215.745 TRY olmaktadır. Piyasa değer sıralaması içerisindeki 55. Sıralamasını korumaktadır.

Doge Coin

Coin dünyasına zaman zaman Twitter sosyal medyası üzerinde yapmış olduğu yorumlar ile Elon Musk tarafından sürekli tetiklenen Doge coin önümüzdeki günlerde de 2890 direncini kıracak ve yükselişine devam edecek gibi görünmektedir. Son 1 haftadır diktiği mumlar ile yolunda hızla ilerleyen Doge’nin alternatifleri olarak çıkan Baby Doge de yükselmesi beklenen coinler arasında adı geçmektedir.

Cardano (ADA)

ADA olarak kısaltılan bu coin yılın başından 2 Eylül tarihine kadar %1,600 oranından fazla değerlenerek hızlı bir çıkış yakaladı. Diğer coinlerden farklı olarak akıllı sözleşmelerle alakalı projeleri ile çok fazla değer kazanacağa benzemektedir. Şu anda en büyük kripto paralar arasında 5. Sıradaki yerini korumaktadır.

Kripto Para Kazandıran Robot

Polkadot (DOT)

Blok zincir teknolojisi ile ortak çalışmalara imza atan bu coin, birim değeri şu anda 35 milyar dolar üzerindedir. Her geçen gün dikkatleri üzerine çeken bu coin de önümüzdeki dönemde adından epey bahsettireceğe benziyor.

The Graph (GRT)

Verileri incelendiği zaman yükseliş ve düşüş tablosundaki sistemli ilerlemesi göze çarpmaktadır. Şu anda Dolar karşısındaki fiyatı 0.9800 olan bu coin bu hafta özellikle yatırımcısına en az %30 kar getirdi. 1,65 dolar olma yolunda ilerleyen bu coin de neler olacak bekleyip göreceğiz.

Stellar (XLM)

Yükselmesi beklenen coinler arasında yer alan bir diğer coin XLM kısaltması ile bildiğimiz Stellar. Genelde finansal kurumları kolay bir şekilde birbirine bağlamak ve çok daha büyük çaptaki işlemleri yapmak üzere üretilmektedir. Açık kaynak olarak üretilen bir blok zincirden meydana gelir. Piyasa değeri 550 milyon değeri olan XLM, işlem yapabilmeniz için bir miktarını mutlaka tutmanız gerekmektedir. Bundan dolayı yatırımcıların araştırmalarını dikkatli yapmalarında fayda vardır.

Binance Coin (BNB)

Özellikle Binance üzerinde çok aktif olarak kullanılan bir kripto varlıktır. Binance üzerinde komisyon indirimi gibi avantajları da bulunan bu coin 2021 yılının başından beri çok hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Mevcut değeri 71 milyar dolar olan bu coin, yatırımcılar tarafından özellikle bu hafta sıkı takiptedir.

Uniswap (UNI)

Hemen hemen tüm ülkelerde kripto para borsa uygulamaları içerisinde karşımıza çıkan bir diğer kripto varlık Uniswap’tır. Ethereum tabanlı olması en büyük avantajlarından biridir. Kullanıcıların bu coini tercih etmesindeki en büyük avantaj ise Ethereum tabanlı diğer kripto para birimleri arasında hızlı bir değişme şansı sunmasıdır.

Avalanche (AVAX)

Diğer kripto varlıklara oranla daha az risk barındıran bu coin büyüme oranları sağlıklı bir şekilde ilerlediğinden risk almayı sevmeyen yatırımcılar için uygundur. Yavaş bir büyüme değeri gösterse de 2022 de daha büyük çıkışlara hazır olduğunun sinyali de borsa analizcileri tarafından söylenmektedir.

Shiba

Kripto varlıklar dünyasında Doge coine rakip olarak piyasaya sürülen Shiba son bir haftadır üst üste direnç seviyelerini yıktı. Dikkatleri üzerine çeken Shiba coin mevcut birim fiyatı 0.000088 Dolar oldu ancak bu oran gün içerisinde değişimler gösterdi. 1 haftalık çıkış ve gerilemesine göre mevcut değeri %44 arttı ve 45,9 milyar dolar rakamlarına ulaştı. Tüm kripto para borsalarında işlem hacmi en çok artan varlıklar arasında yer aldı Shiba’nın önümüzdeki günlerde zirve yarışından kopmayacağı analistlerin öngörüleri arasındadır. Yukarıda bahsedilen tüm coinler için yazılanlar veri analistlerinin değerlendirmeleri neticesindedir. Bir yatırım tavsiyesi değildir.

Yükselmesi beklenen coinler, listemizi bu hafta bu şekilde değerlendirdik bir başka hafta diğer kripto varlıklar hakkında bilgiler sunacağız.

ada coin