enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,5701
EURO
15,3499
ALTIN
774,57
BIST
1.810
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Hangi Kripto Para Alınmalı?

Hangi Kripto Para Alınmalı?
ada coin

Hangi Kripto Para Alınmalı?

Hangi Kripto Para Alınmalı? Alınması gereken kripto paralar incelenmeden önce iyi bir piyasa analizi yapma da fayda vardır. Kripto para borsaları uygulamaların çoğalması, sosyal medya platformlarında bazı dünya zenginlerinin kripto borsaları hedef alan açıklamaları derken kripto varlıklar yatırım dünyasında büyük bir yükseliş yakaladı. Ünlü isimlerin adına bile çıkarılan coinlerin kısa sürede yükseliş gösterdiği borsalarda görülmektedir.

Yatırımcılar neredeyse her sene yüzlerce coin ile karşı karşıya kalmaktadır. Peki, bu kadar coin arasında gelecek vaat eden alınması gereken kripto paralar hangileridir?

Gelecek Vaat Eden Coinler

Bitcoin kripto varlıkların başı olması dolayısıyla Dolar karşısında yükselmeye devam edecek gibi dururken alt coin piyasaları da 2021 yılında epeyce hareketlendi. Özellikle Ethereum ’un blok chain özelliğini kullanıma açması ile yeni özelliklerle dolu coinleri de piyasada yerini almaya başladı.

Kripto Para Kazandıran Robot

Kripto varlıklar ilk çıktıkları zaman merkeziyetsiz olmaları dolayısıyla zaman zaman sekteye uğrasa da tüm olumsuzlukları geride bırakıp hayatımızda aktif bir şekilde yer almayı başardılar. Salgın döneminde Dolar, Euro gibi güçlü para varlıklarını bile geride bıraktı. 2011 yılında Bitcoin’e alternatif olarak sunulan Name coin ardından birçok coin de piyasaya çıktı. Bunlardan bazıları çok kısa sürede yükselişe geçti ancak bazıları da da gelecekte Bitcoin kadar güçlü olacağı yorumları yapılmaktadır. Peki, yatırımcılar alt coin almaya nasıl karar vermeli hangi alt coin ne zaman alınmalı sorusuna verilen tavsiyeler nelerdir.

Hangi Alt Coin Ne Zaman Alınmalı?

Alt coin almadan önce yatırımcıların mutlaka dikkat etmesi gereken şey ne kadar sürede yatırım yapacaksınız ve toplam yatırım miktarınız ne kadardır?

Kripto varlıklarda kısa ya da uzun vadede yatırım yapmayı planlayanlar bu iki unsur arasındaki farkı iyice anlamalıdır. Eğer uzun vadede yatırım yapacaksınız gelecek vaat eden coinlerden fazla fazla alabilirsiniz ancak kısa vade yatırımcısı yani piyasa diliyle al-sat yapıyorsanız yükselme ihtimali yüksek alt coinlere odaklanabilirsiniz.

Uzun Vadede Hangi Kripto Para Alınmalı

Bitcoin tarihsel geçmişi ele alındığında ilk çıktığında 0,10 dolar bandında idi. Ancak 12 yıl gibi kısa sürede dolar karşısında aldığı güncel değer 61,317, 90 dolara ulaştı. Bitcoin gibi alt coinlerde kısa sürede bu başarıyı yakalamaktadır. Bu durum bağlı olduğumuz ülkedeki dolar kuru güncel fiyatlarına göre değişebilir. Eğer uzun vadede bir coin alıp beklemek istiyorsanız sizlerde bu başarıyı elde edebilirsiniz.  Bu anlamda yatırımcılara tavsiye edilen ve son zamanlarda büyük bir gelişme kaydeden bir coinleri birlikte yorumlayalım.

Shiba (Shib)

Uzun dönem yatırım arıyorsanız yatırımcıların neredeyse %90’ı tarafından tavsiye edilen bu coin, geçtiğimiz haftalarda yükselişini de ispatladı. Yatırımcısı sevindiren Shiba gelecek vaat eden coinlerin başını çekmektedir. Özellikle bu hafta büyük bir çıkış yakalayan Shiba coin piyasa güncel birim değeri 1 Shiba= 0,00007017 olmaktadır. Toplam piyasa değeri 38,43 bin Dolar olan Shiba coinin arz değeri ise 549,10T’dir.

ENJ, MANA, STAR link, Atlas

Alınması gereken kripto paralar için 4 farklı kripto varlığa bakalım. Geçtiğimiz günlerde Facebook kurucusu Mark Z. Tarafından yapılan açıklama ile şirket ismi Meta olarak değiştirildi. Bu değişim projesi içerisinde kripto varlıklara da yer verileceği duyuruldu. Meta ile yükselişe geçen ENJ, MANA, STAR link, Atlas ise uzun vadede yatırımcısını güldüreceğe benziyor. Bu coinlere yatırım yapmak isterseniz öncelikle hemen yakından verilerini incelemeli uzun ya da kısa vade de toplamda ne kadar meblağ ile piyasaya dahil olacağınızı belirlemelisiniz. Yatırımları düşük fiyatlar mevcutken yakalamak kripto piyasalarından alacağınız kar oranında oldukça önemlidir.

Kısa Sürede Kar Elde Edeceğiniz Kripto Varlıklar

Uzun vade bekleyemem yüksek meblağlar ile kısa sürede kar elde etmek istiyorum diyorsanız aradığınız kripto varlıklar kendisini ispat etmiş coinler olmalıdır. Doge coin, Ethereum, Chiliz ‘e bakmanızda fayda vardır.

Ancak yatırımcıların unutmaması gereken bir kural da yükselişi yüksek ve ani olan kripto varlıkların düşüş ivmeleri de aynı şekilde genellikle olmalıdır. Dolayısıyla takibini çok sıkı yapmalısınız.

2022 Yılında Hangi Kripto Varlıklar Yükselir

Alınması gereken kripto paralar hangileridir ya da 2022 yılında yatırımlarımı nasıl yönlendirmeliyim diyenler için belirli bir coin ismi ne yazık ki söylemek mümkün değil. Hangi coin çıkış yapacağı merkeziyetsiz borsalarda pek belli olmamaktadır. Ancak arkasında belirli isimler dolanıyorsa bu coinlerin çıkış yakalaması zor değildir. Bir kripto varlıktan yüksek oranda bir kar elde etmenin yolu en az 6 aylık bir süreci göze almanızı gerektir. Son zamanlarda belirli analistler ve zengin iş adamları tarafından desteklenen bazı coinler;

  • Shiba coin
  • MANA coin
  • ENJ coin
  • Doge coin
  • The Graph
  • Kishu coin
  • Baby Doge coin
  • NFT coin

Özellikle destekleyicilerinin çok fazla takip edilmesi bu coinlerde ilginin uzun sürede devam edeceğinin de işaretidir.

Uzun vade de bekleyebilecek imkânınız varsa alım satım işlemlerinde düşük fiyatlı bulunan coinlerin uygun olduğunu analistler ve veri uzmanları belirtmektedir. Örneğin; DOT, XRP, CHZ, MATIC, RNV bu haftaya düşükle giren kripto varlıklar arasında. Bunlar kısa vadede de uzun vadede de yatırımcısına kazandıracak etkili kripto varlıklardır.

Bunların haricinde HOLO, DASH, EOS, SNX gibi kripto varlıkların son 1 yılda gösterdikleri direnç ve hacimlerini sıkıca takip ederek yatırım yapmayı deneyebilirsiniz.

Alınması gereken kripto paralar ile yukarıda verdiğimiz tüm bilgiler güncel kripto analistleri tarafından yorumlara bakılarak yazılmıştır. Yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmak istiyorsanız piyasa nabzına, hacmine ve gelecek vaat eden bir gelişmesi, diğer coinlerden ayırt edilecek bir özelliği olup olmadığına iyi bakmanız gerekir.