enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Hangi Kripto Para Tercih Edilmeli

Hangi Kripto Para Tercih Edilmeli
Kripto Para Kazandıran Robot

Hangi Kripto Para Tercih Edilmeli

Hangi Kripto Para Tercih Edilmeli? Son zamanlarda yatırımcıların yeni gözdesi olan kripto paralar dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaya devam ediyor. Geçen seneden bu yana oldukça dikkat çeken yükselişleri, sağladığı kazançlar birçok insanın Coin ile tanışmasına sebep oluyor. Popülerlikle birlikte birçok Altcoin’in piyasaya katılması yatırımcıların kafasını karıştırmış durumda. Haliyle hangi kripto paraya yatırım yapacağı bilinmez bir hal alıyor. Öncelikli olarak uygun fiyata satın alınabilecek kripto para arayışına giriliyor. Daha sonra gelecek vadetmesi ve daha birçok sebep devreye giriyor. Kripto paraların diğer yatırım araçları dolar endeksi olmaması ve farklı algoritmaya sahip olması seçip yapamama bu diğer sebeplerden biri. Bunun için para yatırımı yapılmak istenen birimin performansının ve algoritmasının bilinmesi gerekiyor. Araştırmalar esnasında kripto para almak isteyenlerin ilk tercihi uygun fiyatlı Altcoin‘ler oluyor. İkinci olarak da güvenilirliğine bakılıyor.

Kripto para dünyasında artık binlerce farklı birim bulunmakta. Ne kadar ucuz olsalar da aslında burada en önemli faktör güçlü bir alt yapıya sahip olması gerektiğidir. Birçok platformda yayınlanan gelecekte adından söz ettirecek yeni kripto para birimlerinin ismi, yatırımcıların dikkatini çekmiş durumda. Erişilebilirlik, bir Coin adayı için ilk önemli etkendir. Bunu güvenlik, daha düşük ücret ve portföy çeşitlendirme takip ediyor.

Altcoin Fusion (FSN)

En ucuz para birimi olarak görülen Fusion, borsa kullanmadan kripto para alışverişi yapabilmeyi amaçlayan bir Altcoin’dir. Ethereum Blockchain üzerine kurulan bu sistem, işlemlerinin Fusion token kullanmaktadır. Bu proje aynı zamanda Blockchain’leri bir araya getirmeyi hedeflemektedir. FSN şu anda 0,572400 dolardan işlem görmektedir. Bu ücret yatırımcılar için uygun ve tercih edilebilir hale geliyor.

GoChain (GO)

Bir diğer Altcoin olan GoChain, en hızlı Web 3.0 tabanlı bir Blockchain’dir. PoR konsensüs algoritması kullanır, dağıtılmış uygulamalar, akıllı sözleşmelerde kullanılmak üzere ölçeklenebilir ve çok maliyeti olmayan çözümleri hedeflemektedir. En hızlı Altcoin projelerinden biri olması ile birlikte doğa dostu bir kripto para birimi olması adından sıklıkla söz ettirmektedir. Şu anda, 0,0417 dolardan işlem görmektedir. Böylelikle en uygun fiyata alınabilecek coin olma unvanına sahip olmuş olur.

ada coin

NavCoin (NAV)

Uygun fiyatlı, hızlı kripto para işlemleri için gizlilik ve basitliğe odaklanan Proof of Skate para birimidir. NavCoin’in, Blockchain’inde işlemlerin tamamlanması tam olarak 30 saniye sürmektedir. Gönüllü kişiler tarafından finanse ediliyor ve listelenmeden kripto para dünyası ile tanışan ender Altcoin projesinden biridir. NAV, 0,38147 dolardan işlem görmektedir.

Altcoin Aergo

Aergo, kripto para piyasasına 2009 yılında katılmış ve uygun Altcoin’ler listesinde yerini almayı başarmıştır. Kripto para birimi, kurumsal ve devlet düzeyinde kullanılmayı hedeflenmeye yönelik tasarlanmıştır ve bu hedefe uygun bir Blockchain kullanır. Gelişmiş BT hizmetleri platformuna dayanmaktadır. Böylelikle kendini güvenilir ve iddialı bir Blockchain olarak piyasaya tanıtır. Ticari işlemler için özel olarak tasarlanan Aergo, yaklaşık 5 milyon arza sahiptir. Yüksek performans, yüksek ölçeklenebilir ve kullanılabilir olmayı amaçlamaktadır. Bu Altcoin şu anda, 0,3018 dolardan işlem görmektedir.

Altcoin Anyswap

Fusion DCRM teknolojisine dayanan ve Anyswap Blockchain kullanan Coin olma özelliğine sahiptir. Platform kripto paraların kolay bir şekilde değişimine yöneliktir. Desteklemiş olduğu özelliklerin birkaçı, merkezi olmayan cross-chain köprüler, takaslar ve programlanmış fiyatlandırma likiditeleridir. Anyswap’in toplam arzı 100 milyona ulaşmıştır. Bu arzın 10 milyonu topluluğun ve ekosistemin gelişimi için kullanılırken 5 milyonu ilk likidite için kullanılmıştır. Anyswap bugün 13,84 dolardan işlem görmektedir. Bu rakam oldukça uygun ve bir Altcoin için oldukça cazip gözüken bir kripto para birimidir.

Kripto Para Kazandıran Robot

Polygon (MATIC)

Altcoin piyasasının en popüler ismi olan Polygon, 2017 yılında ilk adımını attı ve 2020 yılında geliştirilip piyasaya sürüldü. Ethereum tabanlı olması onu daha güvenilir kılar. DeFi, DApp’ler ve DAO’larla uyumludur. Hedefi ise tüm Ethereum ağları entegre eden bir platform olmaktır. Firmanın kurucuları Hindistan kökenlidir ve Asya ülkelerinde oldukça popülerdir. 2021 yılının mayıs ayında en ucuz kripto para olmasına rağmen piyasa değeri 10 milyar dolar artmış durumda. Şu anda, 1,80 dolardan işlem görerek en uygun fiyata alınabilecek coin olma unvanına sahip oluyor.

VeChain (VET)

2017 yılında BitSe adındaki Çinli bir firma tarafından Altcoin dünyasına merhaba diyen diğer uygun kripto para birimlerinden biridir. Esas aldığı Blockchain, finans sektörünün sağladığı ekonomik hizmetlere, tedarik ağı çözümlerine ve akıllı sözleşmelere odaklanır. VET, Çin hükümetini gururlandırarak ilk kripto para olma unvanına sahiptir. Hem dağınık yönetişim öğelerini hem de nesnelerin teknolojisini yani “loT”u kullanır. İşlemlerin güvenliği ise otomasyonlu akıllı sözleşmeler sayesinde sağlanmaktadır.

Stellar Lumens (XLM)

Altcoin projelerinin bir diğer popüler ismi olan Stellar Lumens, 2014 yılında piyasaya kendini tanıtan bir kripto para birimidir. Kurucuları Jed McCaleb ve Joyce Kim’dir. Kullanıldığı platform, bankalar arasında ultra hızlı dijital ödemeler etrafında bir takas ağı şeklinde hareket etmeyi hedefliyor. Stellar Development Foundation tarafından geliştirilen bu Coin, ağdaki işlemleri 3 ya da 5 saniye içinde tamamlayabilir ve ücreti 0,01 dolara kadar düşürebilen bir kapasiteye sahiptir. Bugün 0,3452 dolardan işlem görmektedir. Böylelikle yine ilk tercih edilecek Altcoin’ler arasına rahatlıkla katılabilir.

En uygun fiyata satın alınabilecek Altcoin‘lerin bazılarını açıklamalarıyla birlikte, listeleyerek sizlere sunduk. Bu Altcoin’ler güvenilirlikleri ile de dikkat çekmektedir. Binlerce kripto para birimi arasından seçim yapmak ne kadar zor olsa da tercih ettiğiniz Altcoin’e yatırımınızı yapmak için internet sitesi üzerinden gerekli işlemleri gerçekleştirip kolayca hesabınızı açabilirsiniz.

ada coin