Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Hepsiburada Hisse Senedi, NASDAQ Borsasında İşlem Görecek

Hepsiburada Hisse Senedi, NASDAQ Borsasında İşlem Görecek
Kripto Para Kazandıran Robot

Hepsiburada Hisse Senedi, NASDAQ Borsasında İşlem Gören İlk Türk Şirketi Oluyor

Hepsiburada hisse senedi, Amerikan Menkul Kıymetler Borsası (NASDAQ)’nda işlem görmek için başvuru yapan ünlü platform, bu alanda bir ilki yaşayacak. Halka arz sürecinin başarıyla tamamlanması halinde, Hepsiburada, NASDAQ borasında işlem gören ilk ve tek Türk şirketi olarak Türkiye tarihinde ilke imza atacak.

NASDAQ’ta Listelenen İlk Türk Şirketi Olacak

Hepsiburada, 56 milyon 740 bin adet B Grubu hisse senedini halka arz etmek için Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na F-1 Formu aracılığıyla kayıt beyannamesini sundu. İlk kez bir Türk şirketi Amerikan Borsasında listelenmiş olacak. Bu anlamda ciddi bir çalışma gerçekleştiren Hepsiburada, dünya teknoloji devlerinin kote olduğu ABD’nin NASDAQ Borsası’nda halka arzı için yatırımcı görüşmelerini de başlattı.

Şirketten yapılan açıklamada, “Hepsiburada, 56 milyon 740 bin adet B Grubu hisse senedini halka arz etmek için Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) F-1 Formu aracılığıyla kayıt beyannamesini sundu” ifadelerine yer verildi.

B Sınıfı Hisseler İçin Yatırımcılarla Görüşülüyor

Hepsiburada hisse senedi, NASDAQ Borsası’nda kote olacak hisseleri temsil eden B Sınıfı hisselerin halka arzı için yatırımcı kanadı ile de görüşmelerini sürdürüyor. Bu anlamda sıkı çalışan şirket yetkilileri hızlı bir sonuç almayı hedefliyor.

Hepsiburada, borsada HEPS kısaltması ile işlem görmek için de gerekli başvurularını yaptı. Şirketin ilk halka arz fiyatının hisse başına 11 dolar ile 13 dolar arasında olması bekleniyor.

Hepsiburada’nın arzı konusunda Morgan Stanley & Co. LLC, J.P. Morgan Securities LLC and Goldman, Sachs & Co. LLC gibi yatırım şirketleri ve bankaları görev alacak. Bunun yanı sıra Bank of America Securities, Inc. ve UBS Securities LLC de alt aracı kurumlar olarak şirketin yatırım işleri ile ilgilenecek.

Halka arz sürecinin başarıyla tamamlanması halinde, Hepsiburada, NASDAQ borasında işlem gören ilk ve tek Türk şirketi olarak Türkiye tarihinde ilke imza atacak.

F ekonomi.com, ekonomi ve finans haber sitesi olarak faaliyet göstermektedir. Sitemizin arama bölümünden istediğiniz konu hakkkında arama yaparak daha farklı haber ve bilgilendirici yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

Kripto Para Kazandıran Robot