Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

İngiliz ekonomisinin 2021 yılında güçlü büyüme göstermesi bekleniyor

Uluslararası danışmanlık firmalarından Ernst & Young (EY), İngiliz ekonomisi için 2021 yılına ilişkin büyüme öngörüsünü yüzde 5’den yüzde 6,8’e yükseltti.

İngiliz ekonomisinin 2021 yılında güçlü büyüme göstermesi bekleniyor
Kripto Para Kazandıran Robot
29.04.2021
0
A+
A-

İngiltere ekonomisi son 58 yılın en hızlı büyümesini gerçekleştiriyor

The EY Item Club’dan yapılan açıklamada, İngiltere ekonomisinin 2021 yılında son 58 yılın en hızlı büyümesini kaydetmesini beklendiği belirtildi. Açıklamada, kuruluşun ülke ekonomisine ilişkin büyüme tahmini yüzde 5’ten yüzde 6,8 seviyesine yükselttiği kaydedildi.

İngiliz ekonomisinin 2022 yılının ikinci çeyreğinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını öncesindeki büyüklüğüne dönmesinin beklendiği kaydedilen açıklamada ayrıca 2021 yılının sonu için işsizlik tahminin de yüzde 7’den yüzde 5,8 seviyesine çekildiği kaydedildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen The EY Baş Ekonomi Danışmanı Howard Archer, İngiltere’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele amacıyla devam eden aşılama sürecinin ekonomik toparlanmaya destek olduğunu söyledi.

Archer, İngiliz ekonomisinin salgından daha önce tahmin edilenden daha az yara alarak çıkmasının tahmin edildiğini belirterek, 2021 ve sonrasında güçlü bir toparlanma beklendiklerini kaydetti.

Howard Archer, “Kısıtlamalar aksamalara neden olduysa da geçtiğimiz 12 ay içerisinde alınan dersler, (salgının) ekonomik etkisinin azaltılmasına yardımcı oldu.” ifadesini kullandı.

İngiltere’de salgınla mücadelede 5 Ocak’tan bu yana devam eden “ulusal karantina” kısıtlamalarının hafifletilmesi kapsamında mağaza, berber, spor salonları ve kütüphaneler 97 günün ardından 12 Nisan itibariyle yeniden hizmete girdi.

İkinci aşamada berberler, mağazalar, kütüphaneler yeniden açılacak, restoran ve barların açık mekanlarında müşterilerine servis yapmasına izin verildi.

Spor salonları ve kapalı yüzme havuzları, hayvanat bahçeleri, toplum merkezleri ve açık eğlence mekanları faaliyet göstermeye başladı.

Ülke içinde seyahatler yeniden başlarken, aynı hane üyelerinin birlikte seyahat etmesine de izin verildi. Kısıtlamaların hafifletilmesi kapsamında düğün ve nişan merasimlerinin 15 kişiyle, cenaze törenlerinin de 30 kişiyle yapılmasına da izin verilmiş oldu.

17 Mayıs’tan itibaren başlayacak 3. aşamada, vatandaşlar, açık alanlarda 30 kişiye kadar, kapalı alanlarda da 6 kişiye kadar bir araya gelebilecek, restoran ve barlar iç mekanlarda müşteri kabul etmeye başlayacak.

Müze, tiyatro ve sinema gibi iç mekan eğlence alanları açılacak, katılımcı sayısı sınırlı tutulmak üzere açık hava etkinliklerine izin verilecek.

Konaklama sektörü yeniden hizmet verebilecek, düğünlere 30’a kadar kişinin katılımı serbest hale gelecek.

21 Haziran’da uygulanacak dördüncü aşamada ise Kovid-19 önlemleri kapsamındaki tüm sınırlandırmalar kaldırılacak.

İngiltere’de 25 Nisan 2021 itibarıyla son 24 saatte bin 712 yeni vaka görülürken, toplam 11 kişi hayatını kaybetti.

Resmi verilere göre, ülkede 25 Nisan 2021 tarihi itibariyle, 33,7 milyon kişinin ilk doz, 12,6 milyon kişinin ise ikinci doz Kovid-19 aşıları yapıldı.

Kripto Para Kazandıran Robot