Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

İngiltere’nin bütçe açığı Mart’ta da rekor seviyeye ulaştı

İngiltere’nin bütçe açığı Mart’ta da rekor seviyeye ulaştı
Kripto Para Kazandıran Robot

İngiltere’nin bütçe açığı Mart’ta da rekor seviyeye ulaştı

İngiltere, 31 Mart’ta sona eren 2020/21 mali yılı için tarihindeki en büyük bütçe açığını kaydetti. Mart açığı da aylık istatistik tarihindeki en büyük değere ulaştı.

Bunun nedeni, yeni koronavirüs salgını ve bununla ilgili önlemler. ONS istatistik ofisi bu durumu cuma günü bildirdi.

Kamu sektörü bankaları haricinde, kamu sektörüne verilen net kredi, Mart 2021’in sonuna kadar 12 ayda 303,1 milyar sterline (348,97 milyar avro) yükseldi ve 246’dan gayri safi yurtiçi hasılanın (GSYİH) yüzde 14,5’ini temsil ediyor. ONS, 2019/20 mali yılında 1 milyar GBP olduğunu söyledi. Böylece, 1947 Mart’ında bu kayıtların başlangıcından bu yana en yüksek seviyeye ulaştılar.

Ancak, Bütçe Sorumluluğu Ofisi geçen yıl net kredilerin 327.4 milyar GBP’ye çıkmasını bekliyordu. Böylece Londra, planlanan devlet tahvillerinin satışını azaltabilir.

Yalnızca Mart 2021’de, kamu sektörü net kredisi yıllık 21 milyar GBP artarak 28 milyar GBP’ye yükseldi ve 1993’te aylık rekorların başlangıcından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

Mart ayı sonunda, İngiliz kamu sektörünün tüm mali yıl için Mart sonuna kadar olan net borcu 2.142 trilyon GBP idi ve bu da GSYİH’nın yaklaşık yüzde 97.7’sine denk geliyordu.

ONS, salgın sırasında ekonomiyi ve insanları desteklemek için olağanüstü finansmanın, azalan gelirler ve ekonomik gerileme ile birleştiğinde, kamu sektörü net borcunu GSYİH’ye göre en son 1960’ların başında görülen seviyeye yükselttiğini söyledi.

Bu rakamın açıklanmasının ardından Borç Yönetim Ofisi, 2021/22 mali yılında, bir ay önce beklenenden 43.4 milyar GBP daha düşük olan 252.6 milyar GBP borç ihraç etmeyi planladığını duyurdu.

Planlanan yeni borcun azaltılması bile, pandemiden sonra İngiliz kamu maliyesinin toparlanmasında Maliye Bakanı Rishi Sunak‘ı bekleyen büyük rolü gizleyemiyor.

Sunak, 3 Mart tarihli bütçe taslağında, korona krizi sırasında işletmeleri ve çalışanları desteklemek için faturanın ödenmesine yardımcı olmak için kurumlar vergisinde 1990’ların başından bu yana en büyük artışı duyurdu.

Ancak ekonomistler, üç yüzyıldaki en büyük ekonomik krizin ardından ücretleri ve kamu hizmetlerini artırma baskısı arttıkça kamu maliyesini dengelemek için daha çok şey yapılması gerektiğini söylüyorlar.

Kripto Para Kazandıran Robot