Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

İstihdam Verileri, Doları Etkileyecek mi ?

İstihdam Verileri, Doları Etkileyecek mi ?
Kripto Para Kazandıran Robot

Abd istihdam verileri raporu açıklanmadan önce Çarşamba günü dolar gerileyerek düşük seviyede işlem gördü.

Amerikan doları 5 majör dövizin ticaret ağırlıklı selesi karşısında ABD dolar endeksi, %0,1 gerileme ile 91,990’a düşerek 28 Hazirandan bu yana en düşük sevisi olan 91,775 puanının az fark üzerinde yer aldı.

Jerome Powell, faiz artırımları için zaman olduğunu ve iş gücü piyasasında daha fazla ilerle kaydedilmesi gerektiğini dile getirdi.

İstihdam verilerindeki ilerlemeler faiz artışının önemli belirleyicisi ve önkoşulu olarak bilindiğinden yatırımcıların takibi ADP raporunun açıklanmasında olacak.

Analistler özel sektörde geçen ay yaratılan iş imkanının 695.000 olduğunu düşünüyor. İstihdam verileri, İlk işsizlik başvurusu ve tarım dışı istihdam raporu paylaşılacak.

Fed Başkan Yardımcısı Richard Clarida’nın konuşmasının yanında ABD’nin bir hizmet anketi de ekonomik toparlanmanın durumuna ilişkin rehberlik için yakından takip edilecek.

Yeni Zelanda’nın işsizlik oranı, beklenen değerlerden daha fazla düşük yaşayarak faiz oranında artışlar olabileceğinin sinyallerini verdi.

İşsizlik oranı, %4,6 puana revize edilen ilk çeyreğe göre %4’e düştü. Bu, ikinci çeyrekte yıllık enflasyon oranını %3,3’e çıkararak merkez bankasının bu ay kadar yakın bir zamanda faizleri artırmaya başlayabileceğini gösteriyor.

Brezilya’da yapılacak merkez bankası politika toplantı öncesi yaşanan yükseliş göstermiştir. Merkez bankasının haziran ayı öncesi belirlenen hedefin üzerinde devam eden enflasyonla mücadele için Seli faiz oranını üçüncü defa yükseltmeye gitmiştir. Selic’in bu hamlesi karşısında analistler bu hafta tam bir yüzdelik artırımın olabileceğini bekliyor.

Kripto Para Kazandıran Robot