DOLAR
19,0785
EURO
20,6204
ALTIN
1.200,60
BIST
4.997,80

Kazandıran Kripto Paralar

Kazandıran Kripto Paralar
12.07.2022 12:52
0

Kazandıran Kripto Paralar. Kripto paralar son yılların en gözde yatırım araçlarından biridir. Bitcoin ile başlayan kripto para piyasası ilk çıktığı zamanlar çok fazla dikkat çekmese de son yılların en ilgi çeken ve talep gören yatırım aracıdır. Kripto paralar dikkatli ve mantıklı kullanıldığında büyük karlar elde edilmesini sağlamaktadır. Kısa bir süre de dahi kar elde etmeyi sağlayan kripto paralar bulunmaktadır. Önemli olan temeli sağlam kripto paraları almaktır. Özellikle bazı kripto paralar senelerdir çizdikleri iyi yönde grafikleri ile yatırımcılara güven vermektedir. Kimi durumlarda ise kripto paraların bazıları ani yükselişleri ile yatırımcılarına büyük miktarlar kazandırmaktadır.

Genelde kazandıran kripto paralar ise Ethereum, Cardano, Litecoin, Bitcoin, Dogecoin, Binance Coin ve son ayların gözdesi Solana olmaktadır. Bu kripto paralar senelerdir yukarı yönde grafik çizerek hem güvenilir hem de kazandıran kripto paralar arasında yer almaktadır.

Hangi Kripto Paralar En Çok Kazandırmıştır?

Kripto paraların bazıları yatırımcılarına çok fazla kazandırırken bazıları çok fazla kazandıramayıp zarar ettirmiştir. Bu nedenle özellikle kripto para piyasasına yeni girecek kişilerin piyasa hakkında iyi bir araştırma yapması gerekmektedir. Çünkü kripto para piyasası oldukça geniş kavramlı ve çok fazla bilgi bulundurmaktadır. Hiçbir şey bilmeden ve deneyim olmadan bu piyasaya girmek zarar edilmesine sebebiyet verecektir. Bu piyasada yüzlerce kripto para bulunmaktadır. Ve her gün yeni birçok altcoin piyasaya eklenmektedir. Fakat özellikle öne çıkan bazı sanal paralar bulunmaktadır.

Bu sanal paralar senelerdir yatırımcılarının kar anlamında yüzünü güldürmüştür. Özellikle Ethereum en çok kazandıran altcoinlerden biridir. Bitcoinden sonra en yüksek değere sahip olan Ethereum zaman zaman düşüşler yaşasa da genelde iyi yönde grafiği bulunmaktadır. Bu yüzden de en çok kazandıran kripto paraların arasında yer almaktadır.

Bitcoin ise en çok kazandıran kripto paralar arasında ilk sırada yer almaktadır. İlk çıktığı gün değeri çok düşükken şu an ki değeri çok büyük bir hale gelmiştir. Cardano ise son yılların kazandıran kripto parasıdır. Düzenli yükselişi ile kazandırma konusunda en iyiler arasında yer almaktadır. Litecoin de çok fazla düşüş yaşamayan bir kripto paradır. Dogecoin özellikle kısa vadede büyük miktarlar kazandıran bir kripto paradır. Fakat diğer kazandıran kripto paralara oranla daha risklidir. Çünkü manipülasyonlar nedeni ile değeri ani bir şekilde yükselmektedir.

Fakat denk getirildiği zaman iyi paralar kazandırmaktır. Binance Coin, Binance uygulamasının piyasaya sürdüğü bir kripto paradır. Ve ilk çıktığı zamandan beri olumlu yönde yükselmekte ve dolayısı ile kendisine yatırım yapanlara kazandırmaktadır. Son olarak Solana ise son ayların gözde kripto paralarından biridir. Son 3-4 aydır düzenli şekilde yükselişi ile birlikte kazandıran kripto paralar arasında yer almaktadır.

Kripto Paraların Kazandırması Nelere Bağlıdır?

Kripto paraların kazandırması bazı etkenlere bağlıdır. Bu etkenlere sahip olan kripto paraların geneli kazandırmaktadır. İlk etken ise temelinin sağlam olmasıdır. Temeli sağlam olan kripto paralar güvenilirliği de yüksek olduğundan dolayı kazandırmaktadır. Diğer bir etken ise piyasaya sürülüş amacıdır. Amacı iyi, mantıklı ve gelecek vaat eden kripto paralar diğerlerine oranla daha fazla kazandırmaktadır.

Manipülasyonlar da kripto paraların kazandırmasında etkili olmaktadır. Dışarıdan yapılan manipülasyonlar kazandırsa da riskleri de bulunmaktadır. Fakat yapılan manipülasyonlar sonucunda kısa sürede iyi kazançlar elde edilebilmektedir. Bunun en iyi örneği ise Dogecoin olmaktadır. Çok kısa bir sürede yatırım yapan kişilere büyük miktarlar kazandırmıştır. Uzun yıllardır var olan ve piyasada kendine yer edinmiş olan kripto paralar da yeni çıkanlara göre daha fazla kazandırmaktadır.