Keith Gill, 13 milyon dolardan fazla kaybetti

Keith Gill, 13 milyon dolardan fazla kaybetti
Kripto Para Kazandıran Robot
04.02.2021
0
A+
A-

Keith Gill, 13 milyon dolardan fazla kaybetti

Amerikan video oyunu perakendecisi GameStop’un Reddit sosyal ağındaki spekülatif hisse alımları konusundaki çılgınlığı destekleyen yatırımcı Keith Gill, fiyattaki düşüş nedeniyle 13 milyon dolardan fazla para kaybetti.

Ancak Gill, CNBC’ye göre hisseyi hala elinde tuttuğunu söylüyor.

GameStop hisseleri salı günü yüzde 60 değer kaybetti, ancak yine de değeri Reddit kalabalığının ilgisini çekmeden önce sahip olduklarının çok üstünde.

Gill, Reddit‘te DeepFuckingValue takma adıyla ve YouTube’da Roaring Kitty olarak görünüyor.

ada coin

Wall Street ayakları üzerinde

Gill, spekülatif alımlarla ilgili spekülasyonların ortaya çıkmasına yardımcı olarak fiyatlarda keskin bir artışa neden oldu. Kalabalık, büyük hedge fonların sözde açığa satış yoluyla hisse sattığı şirketlerin hisselerine odaklandı.

Ancak bu strateji ile fiyatlar yükselmeye başlarsa fonlar pozisyonları kapatabilmek için hisse senedi almaya zorlanır. Böylece alımları döviz kurunun büyümesini yoğunlaştıracaktır.

GameStop hisseleriyle ilgili gelişmeler, Wall Street’te heyecan yarattı.

WallStreetBets grubunda toplanan sosyal ağdaki yatırımcı kalabalığı da benzer şekilde güçlü bir büyümeye neden olan diğer şirketlerin hisselerine odaklandı.

Daha sonra bazı aracı kurumlar, mali sağlıklarının korunması ve yasal gerekliliklere uyma ihtiyacıyla gerekçelendirdikleri bu hisselerdeki alım satımlarını sınırlamaya karar verdiler.

Müşterilerin mali kayıpları ve alım satım hacmindeki artış, aracı kurumların takas şirketlerine ve diğerlerine anında yükümlülüklerini karşılamak için belirli bir miktar nakit tutmasını gerektiriyor.

Kripto Para Kazandıran Robot