Kervan Gıda AB Sınırlarındaki Şirketini Açıyor

Kervan Gıda AB Sınırlarındaki Şirketini Açıyor
Kripto Para Kazandıran Robot

Kervan Gıda AB Sınırlarındaki Şirketini Açıyor

Kervan Gıda AB sınırlarındaki şirketini açıyor. Şirket, bir süredir yurt dışına açılmanın hazırlığı içindeydi.

Halka arz edileceği dönemde yurt dışında büyüme planlarını özellikle vurgulayan Kervan Gıda, AB (Avrupa Birliği) sınırları içinde kendi sahipliğinde bir şirket kurmakta karar kıldı. Kervan Gıda’nın Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, Avrupa bölgesindeki yapılanma çerçevesinde, Avrupa Birliği sınırları içerisinde yüzde 100 Kervan Gıda San. ve Tic A.Ş.’nin sahipliğinde yeni bir şirket kurulmasına karar verildiği kaydedildi. Kervan Gıda, gereken incelemeler ve araştırmaların yapılması adına KPMG Yönetim Danışmanlığı A.Ş. ile sözleşme imzaladığını duyurdu.

Şirket, bir süredir yurt dışına açılmanın hazırlığını yapıyordu. Daha önce de açıkladığı gibi Kervan Gıda, gümrük vergisi avantajlarından yararlanmak, coğrafi riski dağıtmak ve Avrupa modern kanalındaki Bebeto markasının konumunu güçlendirmek amacıyla yapılan araştırmalar sonucunda stratejik hedeflerine uygun bir şirket ile hisse alımına yönelik olarak ön protokol imzalandığını bildirdi.

Geçtiğimiz süreçte Bloomberg HT’ye açıklama yapan Kervan Gıda Genel Müdürü Burhan Başar, halka arz gelirinin yüzde 55’i ile Avrupa’da satın alma yapmayı planladıklarını söylemişti. 2020 yılının 7. halka arzı olan Kervan Gıda, halka arz işleminden 466 milyon lira kazanç sağlamıştı.

Kaynak: Bloomberg HT

ada coin
Kripto Para Kazandıran Robot