enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Kısa Vadeli Yatırım Nedir?

Kısa Vadeli Yatırım Nedir?
Kripto Para Kazandıran Robot

Kısa Vadeli Yatırım Nedir?

Kripto para piyasalarında yatırım yapan birçok kişi kısa vadeli yatırımları tercih etmektedir. Kısa vadeli yatırımın bu kadar çok tercih edilmesindeki en önemli sebep risk oranı yüksek olduğu için daha yüksek kazanç sağlaması olarak görülebilir. Kripto para piyasaları gibi yüksek volatiliteye sahip piyasalarda kısa vade olarak söyleyebileceğimiz süreler birkaç saat ile birkaç gün arasında değişebilir. Bazen bu süre içerisine bir iki haftalık vadeler de girebilir. Kısa vadeli yatırımlar her zaman yüksek risk taşımaktadır. Ancak uzun süreler boyunca beklemek istemeyen yatırımcılar bir an önce gelir elde edebilmek için kısa vadeli yatırım stratejileri aramaktadır. Bu amaçla birçok yatırımcı kısa vadeli coin önerileri araştırmaktadır. Kripto para piyasalarında sizlere yüksek getiri vaat eden birçok coin birimi bulunuyor. Hatta bazı coin birimleri bir veya iki gün gibi çok kısa bir süre içinde yatırımcılarına ciddi kazançlar verebiliyor. Bu yazımızda kısa vadede yükseliş trendinden yararlanarak değer artışı yaşaması muhtemel kripto paraları inceledik.

Kısa Vadeli Coin Önerileri

Kısa vadede değer kazanması muhtemel olan 5 kripto para birimi sizler için inceledik. Bu kripto para birimleri bir iki günde veya bir iki hafta içinde fiyat artışı yaşayarak yatırımcısını mutlu edebilir.

1- Pixl Coin (PXLC)

Pixl coin şu anda Coinmarketcap sitesinde yer alan verilere göre son zamanların en popüler kripto para birimlerinden birisi olarak gözüküyor. Yüksek güvenlik önlemlerine sahip bir kripto para olan Pixl coin aynı zamanda sahiplerine ellerinde bu varlığı tuttukları müddetçe ödül veriyor. Her işlemin %5 oranında bir kısmı sahiplere geri iade ediliyor. Bu sayede Pixl coini olan yatırımcılar da hiçbir işlem yapmaksızın %5 oranında bir kazanım elde ediyorlar. Gelecek açısından da çok ciddi ve planlanmış hedeflere sahipler ve aşama aşama bu hedefleri gerçekleştirmek için çalışıyorlar. Pixl coin adını duyurmak için reklam çalışmaları yürütüyor.

Pixl Coin son 1 ay içinde %22 oranında bir fiyat artışı kaydetti. Bu artışın devam edeceğini düşünen birçok uzman ve yatırımcı bulunuyor. Piyasa değeri şu an düşük olmasına rağmen gelecekte bunun yükseleceği tahmin ediliyor. Ayrıca Pixl coin son 7 gün içinde %30 oranında ve son 24 saat içinde ise %42 oranında artış yaşadı. Bu oranlar şu an bu yazı yazılırken güncel olan oranlar olduğu için ufak değişiklikler gösterebilir. Ancak son 1 aydan bu yana her seferinde yükselen bir artışa sahip olduğu için Pixl coin kısa vadede bir süre daha yükselecek diyebiliriz.

ada coin

2- Shiba INU (SHIB)

Shiba coin kripto para piyasalarının en volatil coinlerinden biridir. Dogecoin gibi oldukça sert yükselişler yaşamış ve birçok yatırımcısını çok mutlu etmiştir. Shiba coin çok yüksek risk taşımaktadır ancak bununla doğru orantılı olarak çok yüksek bir kazanç vaat etmektedir. Shiba coin aynı zamanda dünyanın önde gelen kripto para borsalarında da listelenen bir coin olması nedeniyle güvenilir bir coin olmayı başarmış ve adını duyurmuştur.

Coinmarketcap verilerine göre Shiba coin, son zamanların en popüler kripto paralarından bir tanesi. Bu nedenle kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir para birimi. Bunun en net sebebi ise Shiba coinin son 1 içinde yaklaşık olarak %120 oranında bir artış yaşamış olması. Bu cidden yüksek bir oran ve Shiba bu başarısını devam ettirmeyi başarırsa önümüzdeki günlerde de yatırımcısını sevindirmeye devam edebilir. Shiba coin piyasa değeri olarak muadillerine göre oldukça başarılı. An itibarıyla Shiba coinin piyasa değeri 29 milyar dolara yaklaşıyor. Tüm bu özellikleri göz önüne alındığında Shiba coin her ne kadar yüksek risk taşısa bile değerlendirilmesi ve göz önünde bulundurulması gereken bir coindir.

3- Dogelon Mars (ELON)

Dogelon Mars coin de aynı Shiba coin gibi riskli bir coindir. Zaten kısa vadeli yatırım yapmak isteyen her yatırımcı bilmelidir ki kısa vadede getiri hedeflemek her zaman riskli olmuştur. Dolayısıyla kısa vadeli yatırım yapılırken dikkatli olunmalıdır. Dogelon Mars coin, Shiba coine benzetilmektedir ancak henüz Shiba coin kadar yüksek fiyatlara gelmemiştir. Bu nedenle geleceği parlak bir kripto para olarak görülmektedir. Sanılanın aksine Dogelon Mars coinin Elon Musk ile bir ilişkisi yoktur.

Kripto Para Kazandıran Robot

Coinmarketcap verilerine göre Dogeolan Mars coin, son zamanların popüler olan ve yükseliş yaşayan coinlerinden birisidir. Piyasa değeri ise bu yazının yazıldığı an itibarıyla 1 milyar doların üzerindedir. Bu ise oldukça iyi bir değer. Son 1 ay içinde Dogelon Mars coin %1750 oranında bir artış yakaladı. Bu çok ciddi bir oran ve yatırımcısını oldukça mutlu ettiğini söyleyebiliriz. Son 1 hafta içinde ise %70 civarında bir değer kazanan coin, yazının yazıldığı gün itibarıyla son 24 saat içinde yaklaşık %50 artış yakaladı. Bu artış trendini sürdürmeye devam ederse kısa vadede yatırımcını mutlu etmeyi de başarabilir.

4- Theta Token (THETA)

Theta bir NFT coinidir ve NFT borsasının en değerli coini olarak öne çıkmaktadır. Theta piyasada kendini kanıtlamış bir kripto paradır ve yatırımcıların ilgisini çekmeye devam etmektedir. Kendi blokchain yapısı üzerinde çalışmaktadır. Theta Token an itibarıyla Coinmarketcap verilerine göre popüler coinlerden biri olmaya devam ediyor. Gelecek için güzel ve etkileyici planlarının olması, sosyal medyalarda aktif olarak yer alması arkasında çalışan başarılı bir ekibe sahip olması gibi özellikler Theta’yı yatırım yapılabilir hale getiriyor.

Coinmarketcap verilerine göre Theta son 1 ay içinde %50 oranında bir artış yakalarken bu oran son 1 haftada %26 ve son 24 saat içinde ise %1 civarında. Bu oranlara bakıldığında önerdiğimiz diğer 3 coine göre daha düşük kaldığı görülebilir. Ancak bunun nedeni Theta coinin diğer 3 coine göre daha düşük risk taşımasıdır. Ancak yine de bulunduğumuz boğa sezonunda değerlenmesi olası kripto para birimlerinden birisidir.

Yazıda verilen tüm oranlar, yazının yazıldığı an itibarıyla geçerli olan güncel oranlardır. Daha sonra bu oranlarda değişiklikler olabilir. Yatırımcıların bunu takip etmesi gerekir.

Kısa vadeli coin önerileri olarak bu yazıda 4 farklı kripto para birimini inceledik. Yatırımcılar bu para birimlerini değerlendirerek kendi kararlarıyla bir yatırım kararı alabilirler.

ada coin