Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Komisyonun kadınların ve erkeklerin ücretlerini eşitlemek için bir önerisi var

Komisyonun kadınların ve erkeklerin ücretlerini eşitlemek için bir önerisi var
Kripto Para Kazandıran Robot
06.03.2021
0
A+
A-

Komisyonun kadınların ve erkeklerin ücretlerini eşitlemek için bir önerisi var

Avrupa Komisyonu perşembe günü, Avrupa Birliği’ndeki kadın ve erkeklerin eşit iş için eşit ücret almalarını sağlamayı amaçlayan ücret şeffaflığına ilişkin bir öneri sundu.

Avrupa Komisyonu’nun önerisi, iş arayanların ücretlerine ilişkin bilgiler, aynı işi yapan işçilerin ücret düzeyini bilme hakkı ve büyük şirketlerin cinsiyete dayalı ücret farkı konusundaki raporlama yükümlülükleri gibi ücret şeffaflığı önlemlerini ortaya koymaktadır.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, bu bağlamda, eşit ücret elde etmek için şeffaflığa ihtiyaç olduğunu söyledi.

Bir medya haberinde, “Kadınların işverenleri tarafından kendilerine adil davranılıp davranılmadığını bilmeleri gerekiyor. Aksi takdirde, savaşabilmeli ve hakları olanı alabilmeliler.” dedi.

Avrupa Komisyonu’na göre, yeni teklif ücretlerdeki cinsiyet önyargısına son verecek ve AB’nin 1957’de Roma Antlaşması‘nın kabulünden bu yana ele almak istediği sorunu ele alacak.

Yasama önerisi, işçilerin ve işverenlerin ücretlerinin şeffaflığını sağlamayı ve ücret ayrımcılığı mağdurları için adalete erişimi iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

Uygulamada bu, işverenlerin boş pozisyon bildiriminde başlangıç ​​maaşı hakkında bilgi vermesi gerektiği anlamına geliyor.

En az 250 çalışanı olan işverenler, kuruluşlarındaki cinsiyete dayalı ücret farkı hakkında bilgi vermelidir. Ve cinsiyete dayalı ücret farkında ayrımcılığa maruz kalan işçiler, ikramiye ve ilgili ikramiyelerin geri kazanılması da dahil olmak üzere tazmin edilebilir ve ayrımcılık olmadığını kanıtlamak işverene kalacaktır.

Kripto Para Kazandıran Robot