enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Koronavirüs, şampanya satışlarını neredeyse beşte bir oranında düşürdü

Koronavirüs, şampanya satışlarını neredeyse beşte bir oranında düşürdü
Kripto Para Kazandıran Robot
27.01.2021
0
A+
A-

Koronavirüs, şampanya satışlarını neredeyse beşte bir oranında düşürdü

Dünyadaki şampanya satışları geçen yıl neredeyse beşte bir oranında düştü, buna rağmen son tahminlere göre geçen yılki gelişme, başlangıçta beklenenden daha iyi. Bu durum, Comité Interprofessionnel du Vin de Champagne (CIVC) tarafından belirtilmiştir.

Yeni koronavirüs salgını ve alınan karantina önlemleri sonucunda barlar ve restoranlar kapandı ve bu içeceğin tüketimiyle ilgili faaliyetler ciddi şekilde azaldı. Ancak, son CIVC tahmininin biraz iyileşmesi sayesinde, durum geçen yılın sonuna doğru kısmen iyileşti.

CIVC’nin bildirdiği gibi, şampanya satışlarının hacminin 2020’de yaklaşık % 18 düştüğünü tahmin ediyor. Bu, yıllık satışlarda yaklaşık 1 milyar Euro’luk bir düşüş anlamına geliyor. Örgüt ayrıca salgının bu yılın ilk yarısında talebi etkilemesini bekliyor.

Reuters tarafından aktarılan CIVC Başkanı Maxime Toubart, “Durum, başlangıçta beklediğimizden biraz daha iyi” dedi. Kuruluş başlangıçta gelirin 1,7 milyar avroya kadar düşmesini bekliyordu.

ada coin

Fransa pazarında şampanya satışı ile İngiltere ve ABD gibi önemli ihracat pazarlarında CIVC’ye göre, her birindeki satış hacmi % 20 azaldı. Daha da önemlisi, yaklaşık % 28’e ulaştığı Japonya’daki satışlardaki düşüştü. Aksine, organizasyona göre Avustralya’ya şampanya ihracatı geçen yıl % 14 arttı.

CIVC’ye göre, geçen yıl dünya çapında toplam 245 milyon şişe şampanya satıldı. 2019’da neredeyse 300 milyon şişe satıldı. Tahmin doğrulanırsa, satış hacminde % 18’den fazla azalma anlamına gelir. CIVC başlangıçta satışların üçte bir oranında düşmesini bekliyordu. Satışlar açısından, CIVC satışların yaklaşık 4 milyar Euro olduğunu tahmin ediyor.

Kripto Para Kazandıran Robot
ada coin