Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Kredili Hisse Yatırımları Rekor Seviyeye Ulaştı

Kredili Hisse Yatırımları Rekor Seviyeye Ulaştı
Kripto Para Kazandıran Robot

Kredili hisse yatırımları mart ayında 2020 yılına kıyasla yüzde 72 oranında artış gösterdi ve rekor seviyeye tırmandı.

Kredili hisse yatırımları rekor seviyeye ulaştı. Hisse satın almak üzere kullanılan kredili işlemlerin büyüme hızı, daha önce piyasada zayıflık görülen dönemlerdeki seviveye tırmandı. Bank of America Stratejisti Stephen Suttmeier tarafından paylaşılan bir araştırma notunda, “S&P 500, kredili işlemlerdeki yıllık değişim oranının yüzde 60’ın üzerine çıkmasıyla zorlanabilir. Bu daha önce onlarca kez yaşanmış bir durum” ifadelerine yer verdi.

Finansal Sektör Düzenleme Kurumu’nun derlediği verilere göre, kredili işlemlerle yapılan hisse alımları mart ayında 823 milyon dolar ile rekor kırarken, 2020 yılının aynı dönemine kıyasla yüzde 72 oranında artış kaydetti.

Stratejistler ve analistler, teknik göstergeleri dikkate alarak S&P 500 Endeksi’nde bir düzeltme ya da gerileme beklentisi içerisinde bulunuyorlardı.

Art arda 5 haftayı kazanımla tamamlayarak ağustos ayından sonraki en uzun haftalık yükseliş serisini gerçekleştiren S&P 500 endeksi, geçtiğimiz haftayı kayıpla tamamlayarak bu rallinin sona ermesinde etkili oldu.

Leuthold Group Baş Yatırım Stratejisti Jim Paulsen, “S&P 500’de bu yıl yüzde 10-15 civarında bir düzeltme bekliyorum. Ne zaman olacağını bilmiyorum fakat 2021’in geri kalanındaki yüksek seviyelerden birinde yaşanabilir” diye konuşmuştu.

S&P 500 endeksi mart ayının sonundan bu zamana kadar kaydettiği yükselişle birlikte, teknik göstergelere göre aşırı alım bölgesine çıkmıştı. 14 günlük görece güç endeksi göstergesine göre, geçtiğimiz haftalarda aşırı alım bölgesine geçen S&P 500 şu an sınırda işlem görüyor. S&P 500 stokastik göstergeye göre ise mart ayından beri aşırı alım bölgesinde yer alıyor.

Kripto Para Kazandıran Robot