DOLAR
19,0785
EURO
20,6204
ALTIN
1.200,60
BIST
4.997,80

Kripto Para Borsası

Kripto Para Borsası
01.08.2022 20:19
0

Kripto Para Borsası, Kripto para borası, son yıllarda yatırımcıların yakından takip etmeye başladığı ve akın ettiği yeni bir yatırım kapısı haline gelmiştir. Dijitalleşen dünya düzeninin bir ürünü olan kripto paralar, fiziki olarak herhangi bir varlığı olmayan, herhangi bir yönetici, devlet, kurum veya şirket tarafından yönetilmeyen, tamamen özgür ve sanal paralardır. Bu nedenle özgür yatırım seçenekleri olan kripto paralar, yatırımcılar ve yatırım yapmak isteyen, kolay yoldan para kazanmak isteyenler tarafından oldukça popüler bir yatırım seçeneği haline gelmiştir. Yatırımcılar kripto para borasında en çok kazandıran altcoinler, veya yükselmesi ön görülen yatırım seçeneklerini araştırmakta, en kısa sürede en yüksek karı verebilecek olan kripto paraya yatırım yapmaya çalışmaktadırlar.

Kripto para borsasında, belirli analizler, tecrübeli yatırımcıların yorumları ve grafik okumalar sayesinde kazandıracak olan veya yükselişe geçebilecek kripto paraların tespit edilmesi, tahmin edilmesi mümkündür. Bu nedenle kripto para yatırımcıları, yatırım yapmadan önce en çok kazandırma ihtimali olan kripto paraları veya son bir yılda en çok kazandıran coinler hakkında araştırma yaparak yatırımlarını en güvenilir ve garantili kripto paraya yatırmaktadırlar.

Kripto Para Borsası

En Hızlı Yükselen Kripto Paralar

En çok kazandıran altcoinler, en hızlı yükselen kripto paralar veya yükselmesi beklenen coinler aramaları kripto para yatırımcıları tarafından sıklıkla yapılmaktadır. Kripto paralar dönem dönem toplu bir şekilde yükseliş gösterebildikleri gibi bazı dönemlerde çoğu kripto paranın düşüşüne karşılık nadir kripto paralar yükselişe geçebilmektedir. Örneğin, kripto paraların en büyük değere sahip olanı ve en çok bilineni olan Bitcoin düşüşe geçtiğinde çoğu kripto para birimi de düşüşe geçmekte, Bitcoin yükselişe geçtiğinde çoğu kripto para da yükselişe geçmektedir. Fakat Dogecoin gibi bazı kripto paralar bu durumda istisna göstermekte, Bitcoin’in düşüşüne karşılık o yükselişe geçmektedir. Bu gibi bazı durumlar göz önünde bulundurularak hangi kripto paranın yükselişe geçebileceği veya düşüşe geçebileceği gerekli grafik okumaları da yapılarak tahmin edilebilir.

En hızlı yükselen kripto para 2022 yılında %10714’lük bir yükseliş ile Axie Infinity (AXS) olmuştur. Yatırımcılarının yüzünü güldüren ve çok yüksek bir ivme yakalayan AXS 2021 yılında zirve değerine ulaşmıştır. Axie Infinity’den sonra en son bir yıl içerisinde en hızlı yükselen kripto para birimi ise %9601’lik bir yükseliş ile Telcoin’dir. Telcoin’den sonra sıra ile; Solana (SOL), Fantom (FTM), Polygon (MATIC), Terra (LUNA), Harmony (ONE), Dogecoin (DOGE), Quant (QNT), PancakeSwap (CAKE), XinFin (XDC), Arweave (AR), KuCoin Token (KCS), Chiliz CHZ), Holo (HOT), Helium (HNT) ve Cardano (ADA)’dur.

Son bir yıl içerisinde en hızlı yükselen kripto paraların listesi, ilerleyen zamanlardaki yükselişleri ile ilgili verebilecekleri fikir ve tahminler nedeniyle oldukça önemlidir. Kripto para yatırımcıları ve kripto para dünyasının kazançlı yatırım dünyasına adım atmak isteyen yeni yatırımcılar son bir yıl içerisinde yükseliş yakalamış kripto paraları iyi araştırmalıdırlar.

Kripto Para Borsası

En Çok Hangi Coin Kazandırır?

Kripto paralar, Bitcoin’in 2020 yılında yakaladığı oldukça hızlı yükseliş ile beraber kolay yoldan para kazanmak isteyenleri, sıklıkla yatırım yapan tecrübeli yatırımcıları ve yatırım yapmak isteyen ama karasız olanları kendine çekmeyi başarmıştır. Özellikle birçok yatırım seçeneği bulunduran ve oldukça geniş bir yatırım yelpazesine sahip olan kripto para borsası son yılların en çok konuşulan yatırım seçenekleri haline gelmiştir. Ani ve hızlı yükselişlere sahip olan yatırım seçenekleri, uzun vadeli ve garantili yatırım yapmak isteyenlerin tercih edebilecekleri coinler ve yüksek getiri sağlayan yatırımlar içermesi sebebiyle kripto para borsası dünya çapında bir ilgi olduğu da gerçektir. Son bir yılda en çok kazandıran altcoinler ise; Dogecoin, XRP Rippler, Uniswap UNI, Aave ve Steller’dir.