DOLAR
20,3924
EURO
22,0320
ALTIN
1.283,68
BIST
4.907,13

Kripto Para Nedir ?

Kripto Para Nedir ?
14.09.2022 22:18
0

Kripto para alım satım aracı olarak kullanılması öngörülen, sanal ortamda varlığını koruyan ve para akışının devamlılığını sağlayan bir tür dijital para birimidir. Kripto paralar aynı zamanda güvenliği sağlamak, paraların üretimini rahat sağlayabilmek ve kontrol edebilmek adına şifreleme yöntemi kullanır. Kripto paralar kimsenin değiştiremeyeceği bir şekilde veri tabanlarında saklanır.

Neden Kripto Para Alınmalı ?

Ekonominin alanı artık çok genişlemiştir. Teknolojinin hayatımıza girip daha da modernleştiği bu çağda insanlar neden kripto para alınmalı sorusunu meydana getirmektedir. Öncelikle kripto paraların özünü anlayabilmek için blockchain teknolojisini anlamak gerekir. Blockchain teknolojisi geleneksel bankaların yapmış olduğu karmaşık işlerden ziyade daha düzenli, daha güvenli ve daha ucuz olarak yaptığı bir tür blok ağ sistemidir. eğer karşı alıcıya doğru para transferi yapmak istiyorsanız, en basit yolla bir banka bulup parayı göndermelisiniz. Ama zaten bir kripto paraya sahipseniz, hiçbir bankaya ihtiyaç duymadan sadece cüzdan kodunuz ile en güvenilir şekilde paranızı iade edebilirsiniz.

Dünya sürekli olarak değişim göstermekte. Sürekli değişim içinde olan bu dünya, sadece sizlerin belirlemiş olduğu seçim ve stratejiler doğrultusunda daha da değişmektedir. Sahip olduğumuz madeni ve kağıttan yapımı paralar, giderek yerlerini sanal paralara bırakmaktadır. Hatta bu saymış olduğumuz paralar yerine günümüzde kredi kartı kullanımları da artmıştır. Bundan sonra ki dönemlerde ise kredi kartları yerine çoğunlukla kripto paralarının kullanılmaması ne malum ?

Kripto paralar yüksek oranda ki gelirlerin zeminini hazırlar. almış olduğunuz her bir kripto para, yarın için yapılan en akıllıca yatırımlar arasında olur. Paranızın gün içerisinde hiç beklemediğiniz oranda bir değer kazanması ihtimali oldukça yüksektir. Alınan her kripto para yarın için en huzurlu ve kazançlı gelecek demektir.

Kripto paranın vermiş olduğu kazançlar herkes tarafından rahatça anlaşılabilmektedir. Günümüzde bazı büyük şirketler, gelişen dünyayı takip etmekte olup kripto paralar ile yakından ilgilenmektedir. Apple şirketi kurucusu Tim Cook, katıldığı bir röportajda kripto para yatırımlarını başlattığını söyler. Bugüne baktığımız zaman Apple şirketi, 1 trilyon dolarlık piyasa değeri ile Türkiye’nin piyasasından 2 katına sahip durumdadır. Şirketlerin yapmış olduğu bu dev yatırımlar yarınlar için en büyük kazançlardan ibarettir. Bu tür şirketlerin yapmış olduğu kripto paral ve çeşitli yatırımlar diğer dev şirketlerden daha fazla kazançlara sahip olmalarını sağlar. Yatırımlardan elde edilen paralar üretimin artmasına daha çok fayda sağlayarak gelir kapısını sonuna kadar aralar.

Kriptopara gün geçtikçe daha da değer kazanmaktadır. Değişen bu dünyada yapılan her kripto para yatırımı yarınlara ışık tutabilir niteliktedir. Elde etmiş olduğunuz gelirler sayesinde kendinize yeni bir sayfa açabilir, bu gelirler sayesinde kendi üretimlerinizi artırabilirsiniz. Bunlar belki bir risk unsuru olarak görülebilir veya her ne kadar bir ihtimal olarak görülse bile tek bir gerçek var o da dünyanın her alanda değişime uğramasıdır.