Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? (12 Nisan)

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? (12 Nisan)
Kripto Para Kazandıran Robot
12.04.2021
0
A+
A-

Günün kripto para haberleri, en güncel gelişmeler, değer kazanan ve kaybeden kripto paralar…

Koronavirüs salgını sürecinde kripto paralara olan ilgi önemli ölçüde arttı. Bununla birlikte yatırımcılar Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi önemli kripto paraların hareketlerini yakından izlemeye başladı. Yatırımcılar tarafından en çok merak edilen kripto paralar; Bitcoin, Ethereum, Ripple güne nasıl başladı?

Dünkü işlemlerde artış kaydeden Bitcoin’in piyasa değeri, gümüşün piyasa değerinin yüzde 80’inin üzerine ulaştı. Ethereum’un performansı ise BTC’yi geçecek gibi görünüyor. Ripple tarafında ise SEC davasında meydana gelen olumlu gelişmeler sayesinde XRP fiyatları uçuşa geçti ve bir gün içerisinde yüzde 21 oranında değer kazandı.

Bitcoin Ne Kadar Oldu?

Kripto para piyasasının en değerli kripto para birimi Bitcoin, bugünkü işlemlerde dalgalı seyretti. Geçtiğimiz günlerde 61 bin doların üzerini gören BTC, şu sıralar 59 bin 800,1 seviyesinde işlem görüyor.

Pazartesi günü pek çok analist Bitcoin’de görülen yükselişin devam edeceğine dikkat çekti.

Ethereum Ne Kadar Oldu?

Sabah saatlerinde keskin bir yükseliş kaydederek 2.181 dolar seviyesini gören Ethereum, saat 19.00’da saatlerinde 2.108 dolar seviyesine kadar geriledi. Daha sonra hafif yükselen ETH, şu sıralar yüzde 1,13 düşüşle 2.124,20 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ripple Ne Kadar Oldu?

Ripple’da (XRP) yükseliş devam ediyor. Son haftalarda ciddi bir atak yapan Ripple, adeta küllerinden yeniden doğdu. SEC davasındaki olumlu gelişmelerle birlikte XRP, 2 dolarlık direnci desteğe çevirmek için fırsat kolluyor.

Sabah saatlerinde 1,324 dolar seviyesinde işlem gören XRP, daha sonra saat 10.45’te keskin bir çıkışla 1,413 dolar seviyesinde işlem gördü. Gün içerisinde keskin iniş çıkışlar yaşayan XRP şu sıralar 1,360 dolar seviyesinde işlem görüyor.

BTT Ne Kadar Oldu?

Yaklaşık 1 haftadır değer kaybeden BitTorrent, bugün de düşüşüne devam etti. Dün akşam saatlerinde 0,008868’e kadar yükselen BTT, daha sonra düşüşü geçerek 0,008057 seviyelerine kadar geriledi.

BTT, şu sıralar yüzde 4,69 değer kaybıyla 0,008112 dolar seviyesinden işlem görüyor.

CHZ Ne Kadar Oldu?

BTT’nin aksine Chiliz, uzun süren düşüşünün ardından bugünkü işlemlerde yüzde 4,63 artışla 0,490132 dolar seviyesinde alıcı buluyor.

Güncel Haberler 

MicroStrategy Yönetim Kurulu BTC ile Ödeme Alıyor

MicroStrategy CEO’su Micheal Saylor tarafından yapılan açıklamaya göre, şirketin yönetim kuruluna Bitcoin ile ödeme gerçekleştiriliyor.

Söz konusu açıklamada, personel dışı olarak sınıflandırılan yöneticiler için ücret düzenlemelerinde değişiklik yaptı. Bu tür yöneticiler, hizmetleri için nakit yerine BTC ile ödeme alabilecekler.

Kurul, “sağlam ve kamuya açık bir yapı ile desteklenen, bağımsız para politikasına bağlı olmayan bir değer deposu olarak hizmet verebilmesi nedeniyle” Bitcoin ile ödeme yapma biçimini onayladığını ifade etti.

The Simpsons’ta Dikkat Çeken BTC Vurgusu

Kehanetleri bilmesiyle sık sık gündeme gelen dünyaca ünlü animasyon dizisi The Simpsons’ın 32. sezonunun 18. bölümünde Bitcoin fiyatı “sonsuz” simgesiyle gösterildi.

Dizinin son bölümünde ana karakterlerden Marge, ortak oldukları şirketin hisse senetlerini satışa sunuyor. Bölümün ufak bir kesintide de piyasa rakamları dikkat çekiyor. Bu noktada Bitcoin’in sonsuz rakamıyla fiyatlandırıldığı gözlerden kaçmadı.

Kripto Para Kazandıran Robot