Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? (18 Nisan)

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? (18 Nisan)
Kripto Para Kazandıran Robot

Günün kripto para haberleri, en güncel gelişmeler, değer kazanan ve kaybeden kripto paralar…

Koronavirüs salgını sürecinde kripto paralara olan ilgi önemli ölçüde arttı. Bununla birlikte yatırımcılar Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi önemli kripto paraların hareketlerini yakından izlemeye başladı. Yatırımcılar tarafından en çok merak edilen kripto paralar; Bitcoin, Ethereum, Ripple güne nasıl başladı?

Dün, kripto para borsasında TCMB’nin kripto para düzenlemesinin etkileri devam ederken, Bitcoin 60 bin dolara çekilmesinin ardından toparlanarak 62 bin dolara kadar yükselmişti. Ethereum ise Berlin güncellemesinin ardından kaydettiği yükselişi dün de devam ettirdi. Ripple tarafında ise SEC davasında lehine karar çıkmasıyla birlikte yükselişe geçti.

Bitcoin Ne Kadar?

Kripto para piyasasında bugün yaşanan düşüş, Bitcoin ile başlasa da bütün piyasaya sert bir darbe indirdi.

Bu sabah erken saatlerde 60 bin 500 dolardan kısa süre içerisinde 51 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin, daha sonra hafif bir yükseliş yaşayarak 56 bin dolara kadar tırmansa da şu sıralar 54 bin 865 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bugünkü düşüşün temelinde FXHedge’nin sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımın bulunduğu düşünülüyor. 140 bin takipçisi bulunan hesabın iddiasına göre, ABD Hazine Bakanlığı birkaç finans kurumunu kripto para birimlerini kullanarak kara para aklamakla suçladı.

Ethereum Ne Kadar Oldu?

Bitcoin’deki düşüş Ethereum’u da etkiledi. ETH fiyatı yüzde 18 oranında düşüş yaşayarak 1.946 dolar seviyesine kadar çekildi.

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para şu sıralar 2.095 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ethereum’un 24 saat içerisindeki düşüş performansı yüzde 12,98’i buldu.

Ripple Ne Kadar Oldu?

Bitcoin’deki düşüş sonrası kripto borsası kırmızıya boyanırken, Ripple da bu düşüşü takip etti. Son dönemde başarılı bir performans sergileyen kripto para 1,313 dolar seviyesinden işlem görüyor. XRP, 24 saat içerisinde yüzde 18,72 oranında değer kaybetti.

BTT Ne Kadar Oldu?

BTC’nin keskin düşüşü sonrasında kripto borsası kırmızıya boyanırken, altcoinler hüsrana uğradı. Son dönemde rekor üstüne rekor kıran ve çift haneli yükselişler kaydeden BitTorrent, düşüşe geçen kripto para piyasasını takip etti ve yüzde 19,88 oranında düşüş kaydetti. BTT şu sıralar 0,007841 dolar seviyesinden işlem görüyor.

CHZ Ne Kadar Oldu?

Chiliz tarafında ise çok ciddi düşüş görülüyor. Yatırımcısına pek kazandıramayan CHZ, bugünkü işlemlerde yüzde 17,22 oranında değer kaybetti ve 0,530832 seviyesinden işlem görmeye başladı.

Güncel Haberler 

BTC’deki Düşüşün Ardından REN Fiyatı Binance’te Düştü

Lider kripto para birimi Bitcoin, kısa sürede yaklaşık 10 bin dolarlık bir gerileme yaşarken bazı kripto paralarda da ani fiyat kırılmaları meydana geldi.

Örneğin Binance üzerinde REN fiyatı, 1 dolar düzeyinden yüzde 98 düşüşle 0.015 dolar seviyesini gördü. Kripto para, daha sonra bu noktadan hızlı bir dönüş yaşayarak 0.90 dolar düzeyinin üzerini gördü.

BTC Gizemli Tweet Sonrası Düştü İddiası

Bitcoin fiyatı, pazar günü erken saatlerde 51 bin dolara kadar geriledi. Bu düşüşün nedeninin Twitter’da hızla viral hale gelen bir tweet’ten kaynaklandığı belirtiliyor. Söz konusu tweet’i FXHedge isimli bir hesap paylaştı. Bu tweete göre ABD Hazine Bakanlığı, birkaç finans kurumunu kripto para birimlerini kullanarak kara para aklamakla suçluyor.

Bu tweet TSİ 05.42’de paylaşılırken, Bitcoin fiyatındaki düşüş ise bu tweet’ten dakikalar sonra meydana geldi.

Kripto Para Kazandıran Robot