Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? (19 Nisan)

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? (19 Nisan)
Kripto Para Kazandıran Robot

Günün kripto para haberleri, en güncel gelişmeler, değer kazanan ve kaybeden kripto paralar…

Koronavirüs salgını sürecinde kripto paralara olan ilgi önemli ölçüde arttı. Bununla birlikte yatırımcılar Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi önemli kripto paraların hareketlerini yakından izlemeye başladı. Yatırımcılar tarafından en çok merak edilen kripto paralar; Bitcoin, Ethereum, Ripple güne nasıl başladı?

Bitcoin dün sabah erken saatlerde 51 bin 500 dolar civarına gerilemesinin ardından hafif toparlandı. Bunun nedeni olarak ise FXHedge tarafından atılan bir tweet ve Çin’in en çok Bitcoin madencisi bulunan Sincan bölgesinde yaşanan elektrik kesintisi gösterildi. Bitcoin’deki düşüşle birlikte kripto piyasası kırmızıya boyandı. Ethereum, Ripple, BitTorrent gibi kripto paralar büyük bir düşüş yaşadı.

Bitcoin Ne Kadar?

Dünkü hafif düşüş sonrasında kripto paraların çoğu kırmızı bölgede işlem görmeye devam ediyor. Bitcoin, pazartesi günü yüzde 2 oranında değer kazanmasının ardından 57 bin doların üzerini gördü. Fakat şu sıralar 55 bin 182 dolar seviyesinden işlem görüyor. BTC’nin 24 saat içerisindeki kazancı 0,15 seviyesinde gerçekleşti.

Şubat ayından beri yaşanan en büyük kayıp olarak kayıtlara geçen yüzde 17’lik düşüş sonrasındaki kaybettiği dengesinin bir kısmını toparladı.

Ethereum Ne Kadar Oldu?

Bitcoin’deki düşüş sonrasında kripto para piyasası kırmızıya boyandı. BTC’nin düşüşünü takip eden Ethereum, bugünkü işlemlerde de düşüşünü sürdürdü. Haberin yazım sırasında 2 bin 125 dolar seviyesinde işlem gören Ethereum’un 24 saat içerisindeki kaybı 0,91 oranında gerçekleşti.

Ripple Ne Kadar Oldu?

XRP fiyatı geçtiğimiz hafta sonu 1.16 dolar seviyesine kadar düştü fakat korkulan olmadı ve kripto para yukarı yönlü hareketini sürdürdü. Dünkü işlemlerde Bitcoin’deki düşüşü takip ederek değer kaybeden XRP, bugünkü işlemlerde yüzde 3,76 oranında değer kazanarak 1,34144 dolardan işlem görüyor.

BTT Ne Kadar Oldu?

Son dönemde yatırımcısına kazandıran BitTorrent, dün çift haneli bir düşüş kaydetmesi sonrasında kaybını bugün de devam ettirdi. BTT yüzde 2,40 oranında değer kaybederek 0,007666 dolardan işlem görüyor.

CHZ Ne Kadar Oldu?

Dünkü işlemlerdeki kaybı yüzde 17,22’ye kadar ulaşan Chiliz’in bugünkü kaybı yüzde 2,25 oranında gerçekleşti. Kirpto para şu sıralar 0,508275 dolardan alınıp satılıyor.

Güncel Haberler 

TIME Dergisi Kripto Para Kabul Etmeye Başladı

Dünyaca ünlü TIME dergisi, dijital aboneliklerde kripto para kabulüne başladığını duyurdu. Gelişmeyi TIME Genel Müdürü Keith Grossman, sosyal medya hesabından açıkladı.

Grossman, ABD ve Kanada’da bulunan okuyucuların bugün itibarıyla 32 farklı kripto para birimiyle dijital abonelik satın alımı yapabileceklerini bildirdi. Crypto.com iş birliği ile başlatılan kripto para birimlerinin kabulü, temmuz ayında tüm dünyada uygulanacak.

Güney Kore Kripto Para Üzerindeki Denetimi Artıracak

Kripto para fiyatlarındaki hızlı yükseliş karşısında devletler de hamlelerini keskinleştirmeye başladı. Kripto para konusunda sert regülasyonlarıyla bilinen Güney Kore’de de finansal kurumlar üzerindeki denetimin artırılacağı belirtildi.

Güney Kore’deki Devlet Politikaları Koordinasyon Merkezi tarafından yapılan açıklamaya göreİ kripto alım ve satımlarının spekülatif hale gelmesi ve yasa dışı faaliyetlerde kullanılma ihtimaline karşı denetimler sıkılaştırılacak.

Kripto Para Kazandıran Robot