Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? (2 Nisan)

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? (2 Nisan)
Kripto Para Kazandıran Robot

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? (2 Nisan)

Günün kripto para haberleri, en güncel gelişmeler, değer kazanan ve kaybeden kripto paralar…

Koronavirüs salgını sürecinde kripto paralara olan ilgi önemli ölçüde arttı. Bununla birlikte yatırımcılar Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi önemli kripto paraların hareketlerini yakından izlemeye başladı. Yatırımcılar tarafından en çok merak edilen kripto paralar; Bitcoin, Ethereum, Ripple güne nasıl başladı?

Dünkü işlemlerde Dogecoin Elon Musk’ın paylaşımlarıyla yeniden yükselişe geçti. Bunun yanı sıra 6 büyük altcoin rekor kırdı. Rekor kıran altcoinler; Filecoin (FIL), BitTorrent (BTT), Decred (DCR), ThorChain (RUNE), Arweave (AR), Helium (HNT) olarak sıralandı. En değerli kripto para birimi Bitcoin ise 58 bin seviyesinin üzerinde işlem gördü. Ehtereum’da ise orta vadede düşüş eğilimi gözlemlendi. ETH dünkü işlemlerde 1,923 dolar civarında işlem gördü.

Bitcoin Ne Kadar Oldu?

Bitcoin, bugünkü işlemlerde ABD dolarına karşı 58 bin dolarlık direncin üzerindeki kazanımlarını sürdürüyor. Kripto para, 58 bin dolarlık desteğin ve 100 saatlik ortalamanın üzerinde barşarılı bir şekilde işlem görüyor. Kraken verilerine göre, BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 59 bin dolara yakın direnç gösteren oldukça önemli bir contracting triangle formasyonu bulunuyor.

Parite, 59 bin 200 dolar ve 59 bin 500 dolar seviyelerini temizlediğinde kuvvetli bir kazanıma yönelebilir.

BTC, kısa bir süre önce 60 bin dolar seviyesinin üzerini gördükten sonra hafif bir gerileme kaydederek 59 bin 548 dolar seviyelerinde işlem görmeye başladı.

Ethereum Ne Kadar Oldu?

Ethereum, bu hafta içerisinde yüzde 20 oranında değer kazanarak 2.000 dolar seviyesinin üzerini gördü ve yeni bir rekora imza attı. Zirveyi görmesinin ardından gerileyen ETH, 1.988 dolar düzeyinde alıcı buluyor.

Ethereum, küresel piyasalarda yükselen risk iştahından bulduğu destekle rekor seviyeleri görmek için çabalarken, kripto para piyasalarının genelinde bir yükseliş hakim.

Ripple Ne Kadar Oldu?

Bugün kripto piyasası bir yükseliş eğilimi içerisindeyken Ripple, yüzde 1,88 kazançla 0,58179 seviyesinde işlem görüyor.

Ripple tarafında ayrıca SEC davasına yönelik ilginç gelişmeler yaşanıyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC’in açtığı davayı kaybetmeleri halinde XRP’ye alternatif bir ürün geliştirebileceklerini belirtti.

Tether Ne Kadar Oldu?

Kirpto para piyasalarının genelinde yükseliş hakim ancak bu altcoin bugün gerileme yaşıyor. Tether, %-0,01 kayıpla 0,9998 seviyesinde alınıp satılıyor.

BTT Ne Kadar Oldu?

Bu hafta inanılmaz bir yükseliş kaydeden BitTorrent, dünkü işlemlerde rekor kırmasının ardından bugün de çift haneli yükselişini sürdürüyor. BTT, şu sıralar yüzde 13,66 oranında kazanım elde ederek 0,005553 dolar seviyesinde işlem görüyor.

CHZ Ne Kadar Oldu?

Chiliz de değer kazanan birçok kripto para gibi yükseliş eğilimi içerisinde. CHZ bugünkü işlemlerde yüzde 1,09 oranında değer kazanarak 0,504318 dolardan alıcı buluyor.

Güncel Haberler 

Coinbase Hisselerini Nasdaq’a Kote Ettirmek için Onay Aldı

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük kripto para birimi işlem platformu Coinbase Global Inc, hisselerini ABD borsasının Nasdaq endeksine kote ettirmek üzere düzenleyici kurumdan izin aldı.

SEC kararı, ana akım finansal hizmetler endüstrisinde hızla onat almakta olan dijital para birimlerinin meşruiyetine yeni bir güç kazandırmış oldu.

Coinbase’in halka açılacağı tarih ise 14 Nisan 2021.

ETH 2 Bin Doların Üzerini Gördü

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), yeniden 2 bin dolar seviyesinin üzerini gördü. Ethereum fiyatının neredeyse yüzde 30’luk düşüşü, fiyatları 1.500 dolar seviyesine indirse de toparlanması zor olmadı.

Ripple CEO’su: Gerekirse XRP’ye Alternatif Buluruz

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC ile aralarındaki davaya yönelik ilginç açıklamalarda bulundu. Garlinghouse, SEC’in açtığı davayı kaybetmeleri halinde XRP’ye alternatif bir ürün geliştireceklerini söyledi.

SEC’in politikasını değerlendiren Garlinghouse, Bitcoin, Ethereum ve XRP gibi kripto paraların farklı şekillerde ele alınmasını eleştirdi.

Bitcoin 60 Bin Doları Aştı

Bitcoin, ay ortasında test ettiği 61, 683.86 dolarlık zirveden yaklaşık 10 bin dolar kaybettikten sonra yeniden toparlanarak 60 bin dolar seviyesinin üzerini gördü. Ancak daha sonra hafif bir gerileme yaşadı. Yine de bu seviyelere yakın seyrediyor.

Kripto Para Kazandıran Robot