Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? (23 Nisan)

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? (23 Nisan)
Kripto Para Kazandıran Robot

Günün kripto para haberleri, en güncel gelişmeler, değer kazanan ve kaybeden kripto paralar…

Koronavirüs salgını sürecinde kripto paralara olan ilgi önemli ölçüde arttı. Bununla birlikte yatırımcılar Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi önemli kripto paraların hareketlerini yakından izlemeye başladı. Yatırımcılar tarafından en çok merak edilen kripto paralar; Bitcoin, Ethereum, Ripple güne nasıl başladı?

Kripto para piyasasını dün ortaya çıkan Thodex vurgunu çalkaladı. Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolar ile birlikte yurt dışına çıktığına yönelik iddialarla birlikte kripto piyasasında düşüşler yaşandı.

Geçtiğimiz günlerde 65 bin dolar seviyesine çıktıktan sonra pazar günü keskin bir düşüşle 51 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin, daha sonra hafif bir toparlanma yaşayarak 56 bin dolara kadar yükselmişti. Şu sıralar 52,712.85 ve 56,327.97 dolar arasında dalgalanan BTC, dünkü işlemlerde 53 bin 952 dolar civarında işlem gördü. Bitcoin’de de düşüş yaşanırken Ethereum bu durumdan etkilenmedi ve tüm zamanların rekorunu geliştirdi. Ripple ise Bitcoin’deki düşüşü takip etti.

Bitcoin Ne Kadar?

Kripto paralar zorlu bir güne uyandı. Bitcoin öncülüğünde başlayan düşüş esnasında birçok coin yüzde 20’ye yakın değer kaybetti. BTC ise 6 Mart tarihinden bu yana ilk kez 50 bin dolar seviyesinin altına geriledi.

ada coin

Lider kripto para birimi 24 saat içerisinde yüzde 9,96 oranında değer kaybederek 48.236,9 dolar seviyesinde işlem görmeye başladı.

Ethereum Ne Kadar Oldu?

Dün 2.640 dolar seviyesine ulaşarak tarihi rekorunu kıran Ethereum, düşüş dalgasından ciddi ölçüde etkilendi. Bitcoin’deki düşüşü takip eden Ethereum 2.186,41 dolar seviyesinden işlem görmeye başladı. İkinci büyük kripto para biriminin 24 saat içerisindeki kaybı yüzde 12,52’ye ulaştı.

Ripple Ne Kadar Oldu?

Bitcoin’deki düşüşten en çok etkilenen altcoinlerin başında ise XRP yer aldı. Geçtiğimiz haftalarda 1,90 dolar seviyelerine tırmanan XRP, dün yüzde 25 oranında düşüş yaşadı ve 0,90 dolar seviyelerine kadar çekildi.

XRP, 24 saat içerisinde yüzde 20,23 oranında değer kaybederek 1,03916 dolardan işlem görmeye başladı.

BTT Ne Kadar Oldu?

Dünkü işlemlerde yüzde 7’ye yakın değer kaybeden BitTorrent, Bitcoin’deki keskin düşüşle birlikte 24 saat içerisinde yüzde 26,02 oranında değer kaybetti ve 0,005444 dolardan işlem görmeye başladı.

CHZ Ne Kadar Oldu?

BitTorrent gibi dün yüzde 7’ye yakın kayıp yaşayan Chiliz, bugün 0,382676 dolardan alınıp satılıyor. Altcoin’in 24 saat içerisindeki kaybı yüzde 24,24’e ulaştı.

Kripto para piyasasında yaşanan düşüş dalgası sonrası geçtiğimiz günlerde 2 trilyonun üzerine çıkan toplam piyasa değeri son 24 saat içeriisnde 300 milyar dolarlık bir düşüş yaşadı.

Güncel Haberler 

Thodex’e Eş Zamanlı Operasyon

Kripto para piyasası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in yurt dışına çıktığının ortaya çıkmasıyla öğrenilen vurgun, dün tüm piyasayı adeta sallamıştı.

Thodex vurgunu ile ilişkili olduğu tespit edilen 78 kişinin yakalanmasına yönelik olarak İstanbul merkezli 8 ilde operasyon düzenlendi. Gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda 62 kişi gözaltına alındı. 16 kişinin yakalanması için ise arama çalışmaları devam ediyor.

Coinbase Tehter’i Listeliyor

Coinbase, ciddi adımlar atmaya devam ediyor. ABD merkezli borsa Nasdaq’ta listelenmesinin ardından şimdi de USDT Tether işlem çiftlerini profesyonel trader’lar için geliştirilen Coinbase PRO’dan listeleyeceğini resmen duyurdu.

Kripto Para Kazandıran Robot