Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? (27 Nisan)

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? (27 Nisan)
Kripto Para Kazandıran Robot

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? (27 Nisan)

Günün kripto para haberleri, en güncel gelişmeler, değer kazanan ve kaybeden kripto paralar…

Koronavirüs salgını sürecinde kripto paralara olan ilgi önemli ölçüde arttı. Bununla birlikte yatırımcılar Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi önemli kripto paraların hareketlerini yakından izlemeye başladı. Yatırımcılar tarafından en çok merak edilen kripto paralar; Bitcoin, Ethereum, Ripple güne nasıl başladı?

ABD Başkanı Joe Biden’ın “ABD vergi yasasında değişiklik girişimleri”ne yönelik açıklamaları sonrasında yaşanan satış dalgası sonrasında 48 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin, toparlanmaya çalışıyor. Bitcoin dünkü işlemlerde 47-52 bin dolar arasında dalgalandı. Birimin haftalık kaybı yüzde 8.12 olarak olarak kayıtlara geçti. Ethereum, dün çift haneli bir yükseliş kaydederken, XRP tarafında da yüzde 9’luk bir artış yaşanmıştı.

Kripto para piyasası yeni haftaya hareketli başladı. İki gün üst üste kazanım elde eden piyasa birçok kripto para biriminin değer kazanmasını sağladı.

Bitcoin Ne Kadar Oldu?

Geçtiğimiz hafta keskin düşüşler yaşayan Bitcoin, yeni haftada toparlanma gösteriyor. BTC, ABD doları karşısında 53 bin dolarlık direnç bölgesini temizledi ve 54 bin doların üzerinde daha fazla kazanca hazır gibi görünüyor.

ada coin

Bitcoin, yazım sırasında 54 bin 843 dolardan işlem görüyor. Lider kripto paranın son 24 saat içerisindeki kazancı yüzde 2,92’ye yükseldi.

Ethereum Ne Kadar Oldu?

Piyasalarda olumlu bir hava hakim iken Ethereum yüzde 3,38 kazanımla 2.558,361 dolardan işlem görüyor. Bu artışla birlikte lider altcoin’in piyasa değeri 295,65B dolara yükseldi.

Ripple Ne Kadar Oldu?

Kripto piyasasında 2 gündür hareketli günler yaşanırken Ripple, hafta sonu 1 doların altına gerilemiş olmasına rağmen haftaya hızlı başlayarak iki günde yüzde 43 oranında değer kazanmış oldu. Son 24 saat içerisinde yüzde 22,06 oranında değer kazanan XRP, şu sıralar 1,43761 dolardan işlem görüyor.

BTT Ne Kadar Oldu?

Bitcoin’in yükselişe geçmesiyle birlikte yeşile boyanan piyasadan BitTorrent’de faydalandı. BTT, son 24 saat içerisinde yüzde 12,66 oranında değer kazanarak 0,007721 dolardan işlem görmeye başladı.

CHZ Ne Kadar Oldu?

Blok zincir teknolojisini spor dünyasına taşıyan en popüler proje olan Chiliz, yükseliş ivmesini sürdürüyor. Sabah saatlerinde başlayan yükselişin ardından yüzde 12 dolar artışı yakalayan CHZ, bugün Göztepe Taraftar Tokenları’nın satışına başlayacak.

Taraftarların yoğun ilgi göstermesi beklenen arzla birlikte CHZ işlem hacminde de artış bekleniyor.

Chiliz şu sıralar, yüzde 12,46 oranında artışla 0,526202 dolardan işlem görüyor.

Güncel Haberler

Facebook’un Bitcoin Aldığı İddia Ediliyor

Sosyal medya devi Facebook’un Bitcoin (BTC) satın aldığı ve bu haberi 3 aylık kapanış raporunda açıklayacağı iddia edildi.

Bu iddiayı ortaya atanlar arasında Morgan Creek Digital’in ortağı Jason A. Williams, İngiliz girişimci ve yatırımcı Alistair Milne ve Messari’de Kıdemli Araştırma Analisti olan Mira Christanto yer alıyor.

Milne’ye göre Bitcoin’in toparlanarak yeniden 53 bin doların üzerini görmesi Facebook’un BTC satın almasından ve lider kripto para biriminin 48 bin dolar altına gerilemesi ise Tesla’nın BTC satmasından kaynaklanıyor olabilir.

Twitter hesabı üzerinden konuya yönelik açıklama yapan Milne, Facebook’un bilançosunda Bitcoin olduğunu ve bunu yarın açıklanacak olan 3 aylık kapanış sonuçlarında açıklayacağını öne sürdü.

Kripto Para Kazandıran Robot