Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? (29 Mart)

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? (29 Mart)
Kripto Para Kazandıran Robot

Günün kripto para haberleri, en güncel gelişmeler, değer kazanan ve kaybeden kripto paralar…

Koronavirüs salgını sürecinde kripto paralara olan ilgi önemli ölçüde arttı. Bununla birlikte yatırımcılar Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi önemli kripto paraların hareketlerini yakından izlemeye başladı. Yatırımcılar tarafından en çok merak edilen kripto paralar; Bitcoin, Ethereum, Ripple güne nasıl başladı?

Bitcoin dünkü işlemlerde 56 bin dolar seviyesini gördü. Son 24 saatteki kazancı yüzde 3’ü buldu. Bunun yanı sıra Bitcoin yasaklansın diyen Norveçli milyarder iş insanı Øystein Stray Spetalen, BTC satın aldı. Ethereum ise dünkü işlemlerde 1.732 dolar düzeyinde alıcı buldu. SEC-Ripple davasında ise önemli bir gelişme yaşandı. SEC, XRP sahiplerinin davaya müdahale etmemesi için savcılığa çağrıda bulundu. Dava sürecinde 15 milyar doların üzerinde kayıp veren XRP, dünkü işlemlerde %-2.27 düşüş kaydederek 0.550483 dolar düzeyinde işlem gördü.

Bitcoin Ne Kadar Oldu?

En değerli kripto para birimi Bitcoin, bugün Visa’nın USD Coin kullanımına izin vereceğine yönelik haberlerin ardından 58 bin doları gördü. Daha sonra 57 bin dolar seviyesine geriledi.

Son değer kazancı sonrasında son 24 saat içerisindeki kazanımını yüzde 3,5’a yükselten BTC, şu sıralar 58 bin 208 seviyesinde alınıp satılıyor.

Ethereum Ne Kadar Oldu?

Ethereum, 23 Mart tarihinde yaşanan düşüş sonrasında ulaşamadığı 1.750 dolar düzeyine yükselerek Bitcoin’i takip etti. Son 24 saat içerisinde yüzde 3.8 oranında değer kazanan lider akıllı sözleşme platformu yayın saatinden itibaren 1.782 dolar seviyesinde alıcı buluyor.

Ripple Ne Kadar Oldu?

Ripple geçen hafta Relist XRP kampanyası ile başarılı bir yükseliş performansı başlatmıştı. Düşüş eğilimi gösteren piyasada çift haneli kazanım elde eden XRP, 0,56 dolar düzeyine ulaştı. XRP ayrıca haftanın en çok kazandıran 5. kripto para birimi olarak kayıtlara geçti.

Kazanımlarını koruyan XRP, şu sıralar 0.56 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Tether Ne Kadar Oldu?

Son dönemde piyasa değerinde ciddi artış yaşanan Tether, 40.1 milyar dolarlık piyasa değeriyle 4. sıraya yerleşmişti. Tether şu sıralar %0,01’luk günlük kazançla 1,000 seviyesine işlem görüyor.

BTT Ne Kadar Oldu?

Geçtiğimiz günlerde rekor bir artış kaydeden BitTorrent, bugünkü işlemlerde %4,09 artışla 0,003760 dolardan alıcı buluyor.

CHZ Ne Kadar Oldu?

Chiliz bugünkü işlemlerde % 1,92 günlük değişimle 0,54 dolar seviyesinin üzerinde alınıp satılıyor.

Güncel Haberler 

Visa USD Coin ile Ödeme Kabul Edecek

Visa bugün bir açıklama yaparak ABD Doları’na bağlı bir stabil kripto para olan USDC’nin ödeme ağındaki işlemlerde kullanımına izin vereceğini duyurdu.

Reuters tarafından paylaşılan bilgilere göre şirket, bunun için Cyrpto.com ile bir pilot program başlattı ve bu seçeneği, 2021 yılında daha fazla iş ortağı ile sunmayı planlıyor.

Borsalardaki Stabil Kripto Para Miktarında Rekor Kırıldı

Bitcoin’İn son aylardaki büyük yükselişiyle kripto para piyasasına giren para da her geçen gün artıyor. Son olarak da borsalarda tutulan sabit coin miktarının da rekor seviyelere ulaştığı ifade edildi.

CyrpyoQuant tarafından verilen bilgiye göre; borsalarda tutulan sabit coin miktarı 10 milyar dolarlık değere tırmandı ve tarihi düzeye ulaştı.

Kripto Para Kazandıran Robot