Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? (30 Mart)

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? (30 Mart)
Kripto Para Kazandıran Robot
30.03.2021
0
A+
A-

Günün kripto para haberleri, en güncel gelişmeler, değer kazanan ve kaybeden kripto paralar…

Koronavirüs salgını sürecinde kripto paralara olan ilgi önemli ölçüde arttı. Bununla birlikte yatırımcılar Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi önemli kripto paraların hareketlerini yakından izlemeye başladı. Yatırımcılar tarafından en çok merak edilen kripto paralar; Bitcoin, Ethereum, Ripple güne nasıl başladı?

Dünkü işlemlerde Visa’nın USD Coin kullanımına izin vereceğine yönelik haber akışıyla birlikte kripto paralar değer kazandı. Bitcoin bu haberle birlikte 58 bin dolar seviyesine kadar yükseldi. Ethereum fiyatı ise 1.782 dolar düzeyine yükseldi. Ripple tarafında ise çift haneli kazanç elde ederek 0,56 dolar seviyesine yükseldi. XRP ayrıca haftanın en çok kazandıran 5. kripto para birimi oldu.

Bitcoin Ne Kadar Oldu?

Bitcoin, bugünkü işlemlerde 60 bin dolarlık dirençle savaşıyor. Dört saatlik grafik verilerine bakıldığında BTC’nin yükseliş trendi teyit edildi. MACD göstergesi pozitif bölgede yer aldı. 60 bin dolarlık direnç noktasının kırılması Bitcoin’i 62 bin dolar seviyesinin üzerinde yeni bir rekora taşıyabilir.

Ethereum Ne Kadar Oldu?

Ethereum, zorlu 1.800 dolarlık direnç seviyesini geçti. Bununla birlikte yükseliş grafiği Ethereum’u önce 1.900 dolar seviyesine devamında ise 2 bin dolar seviyesine ulaştırabilir. ETH şu sıralar 1.840 düzeyinde işlem görüyor.

Ripple Ne Kadar Oldu?

Ripple (XRP) yüzde 22 oranında bir artışa hazırlanıyor. XRP geçtiğimiz birkaç dönemde 0.6 dolar direnci ile savaşıyor. Bu bölgenin üzerine çıkma girişimlerinde henüz başarı sağlayamadı. XRP yükseliş trendini korurken 0.57 dolar seviyelerinden alınıp satılıyor. XRP 0.6 dolar seviyesini kırabilirse 0.71 dolar düzeyine kadar tırmanabilir.

Tether Ne Kadar Oldu?

Tether, salı günü stablecoin’lerin tamamen desteklendiğini gösteren bir güvence raporu yayınladı. Buna göre Moore Caymen’in Tether’in varlıklarının tarih itibariyle konsolide yükümlülüklerini geçtiğine yönelik bir güvence veriliyor.

Tether şu anda %-0,01 düşüşle 0,9999 seviyesinde işlem görüyor.

BTT Ne Kadar Oldu?

Geçtiğimiz günlerde rekor bir artış kaydeden BitTorrent, bugünkü işlemlerde yüzde 1,16 artışla 0,003943 dolar seviyesinden alıcı buluyor.

 CHZ Ne Kadar Oldu?

Chiliz coin, yaklaşık 3 milyar dolarlık hacmiyle dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Futbol kulüplerinin taraftar tokenlerini çıkarmaya olanak sağlayan CHZ coin, %-0,96 oranındaki düşüşle -0,005060 seviyesinde işlem görüyor.

Güncel Haberler 

PayPal’da BTC ile Ödeme Yapma Devri

PayPal’ın, ABD’li müşterilerinin, ellerindeki kripto varlıklarını küresel çevrimiçi işletmelerde harcamalarına olanak sağlaması bekleniyor. Şirket tarafından yapılacak açıklamanın bugün ilerleyen saatlerde yapılması bekleniyor.

Bugün 3 Altcoin Rekor Kırdı

En değerli kripto para birimi Bitcoin’in dominasyonunda gerileme yaşanırken altcoin’lerde önemli yükselişler kaydedildi. Piyasa değeriyle ilk 100 içerisinde bulunan pek çok altcoin çift haneli yükseldi. Bunların bir bölümü fiyat rekoru kırdı.

Kusama (KSM), bugün yüzde 19 oranında artış yaşayarak 567 dolara yükseldi. Bu seviye Kusama için yeni bir rekor oldu. KSM 3 ay içerisinde yüzde 830 oranında değer kazandı.

Holochain (HOT), bugün bir önceki gün kaydettiği rekor seviyenin üzerini görerek yeni bir rekora imza attı. Kripto para son 24 saat içerisinde yüzde 35 oranında değer kazanarak 0,01345 dolar seviyesinde işlem görmeye başladı. HOT’daki 3 aylık performans ise yüzde 2 bin 260 olarak kayıtlara geçti.

Harmony (ONE), bugün 0,224 dolar seviyesine çıktı ve son 24 saatte yüzde 20 oranında değer kazandı. ONE’ın 3 ay içerisindeki kazancı yüzde 700 oldu.

Kripto Para Kazandıran Robot