Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? (7 Nisan)

Kripto Para Piyasasında Neler Oluyor? (7 Nisan)
Kripto Para Kazandıran Robot
07.04.2021
0
A+
A-

Günün kripto para haberleri, en güncel gelişmeler, değer kazanan ve kaybeden kripto paralar…

Koronavirüs salgını sürecinde kripto paralara olan ilgi önemli ölçüde arttı. Bununla birlikte yatırımcılar Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi önemli kripto paraların hareketlerini yakından izlemeye başladı. Yatırımcılar tarafından en çok merak edilen kripto paralar; Bitcoin, Ethereum, Ripple güne nasıl başladı?

Zirveyi görmesinin ardından keskin bir düşüş yaşayan Bitcoin, dünkü işlemlerde yeniden toparlanarak 59 bin dolar seviyesinde işlem gördü. Ethereum ise rallisini salı günü de sürdürdü. ETH 2.100 dolar seviyesindeki direncin de üzerine çıkarak 2.126 dolar seviyelerinde işlem gördü. Ripple da da yükseliş devam etti. XRP yüzde 26,11 oranında değer kazanarak 5 Nisan’dan bu yana görülen en büyük günlük artışını kaydetti ve 0,89403 dolar seviyesinden işlem gördü.

Bitcoin Ne Kadar Oldu?

Çarşamba günü Bitcoin, Investing.com Index üzerinde yüzde 2 oranında değer kaybetti ve 57.738,4 dolar seviyesinden alınıp satıldı.

Bunun yanı sıra BTC, Güney Kore borsalarında “kimchi” primi sebebiyle 71 bin dolar seviyesinin üzerini gördü. BTC bugün sabah saat 05.30 civarında ülkenin en büyük borsası olan Upbit’te 79.422.000 wonu (71.162 dolar) seviyesine ulaştı. Aynı saatte BTC/USD paritesi Coinbase’de 57.733 seviyesinde işlem görüyordu.

Ethereum Ne Kadar Oldu?

Ethereum bugün, Investing.com Index üzerinde yüzde 1,78 gerileyerek 2.092,28 dolar seviyesinden alıcı buldu.

Dünkü işlemlerde ralli yaparak rekor kıran ETH, şu sıralar yüzde 1,13 düşüşle 2.076 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ripple Ne Kadar Oldu?

XRP, çarşamba günkü işlemlerde, Investing.com Index üzerinde yüzde 20,43 oranında değer kazandı ve 1,05682 dolar seviyesinden işlem gördü.

Bu hareketle birlikte XRP piyasa değeri 47, 76134B dolar düzeyine ulaşırken toplam kripto para piyasalarındaki değerinin oranı yüzde 2,43 olarak gerçekleşti.

XRP, son 24 saat içerisinde 1,00968 dolar ile 1,10128 dolar seviyeleri arasında işlem gördü.

Tether Ne Kadar Oldu?

ABD dolarına sabitlenmiş olan stablecoin Tether (USDT), Polkadot ve Kusama ağına doğru genişlediğini açıkladı. Bu haber piyasalarda önemli bir değişiklik yaratmadı. USDT, şu sıralar yüzde 0,04 düşüşle 0,0004 dolar seviyesinde işlem görüyor.

BTT Ne Kadar Oldu?

Bir hafta içerisinde çift haneli yükselişlerle yatırımcılarını heyecanlandıran BitTorrent (BTT), 2 gündür çift haneli düşüş kaydediyor.

BitTorrent çarşamba günkü işlemlerde yüzde 11,10 oranında düşüş yaşayarak 0,008814 dolar seviyesinden alınıp satılıyor.

CHZ Ne Kadar Oldu?

Son 24 içinde tüm kripto para birimi piyasasında yükseliş hakim olduğu için dijital varlık için bir kırılma bekleniyordu.

Chiliz fiyatı, 4 saatlik grafikte azalan bir paralel kanalın içerisinde yer alıyor. Buna karşın CHZ, yüzde 7,28 oranında kayıpla 0,419877 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel Haberler 

Ripple Davasında Önemli Gelişme

Ripple ile SEC arasındaki davanın bugünkü duruşmasında çok önemli bir gelişme yaşandı. Hakim Sarah Netburn Ripple’ın, SEC içindeki XRP değerlendirmelerini gösteren bazı belgelerin ya da yazışmaların araştırılabilmesi konusundaki talebini büyük ihtimalle kabul edeceğini bildirdi.

Hakim Netburn konuya ilişkin, “Savunma makamının talebini büyük ihtimalle kabul edeceğim” ifadelerini kullandı.

SEC’deki belgelerin ve kurumun kripto paralar hakkındaki görüşlerini gösteren notların ve diğer bilgilerin araştırılabilir olduğunu belirten Netburn, tarafların daha spesifik konularla gelebilmesi için de açık kapı bıraktı.

“SEC için ‘Game Over’ Olur” 

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un avukatı olan Matthew Solomon ise duruşma öncesinde bir açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı:

“SEC’nin XRP konusunda Bitcoin ve Ether gibi olduğuna dair bir düşünceyi yansıtan, gösteren bir belge veya bilgi bulunursa bu onlar için ‘Game over’ demektir. Kendimizi savunmak için bu araştırmayı yapıp bulguları elde etmemiz gerekiyor.”

Ripple ile birlikte kişisel olarak da sanık olan CEO Brad Garlinghouse ve yönetim kurulu başkanı Chris Larsen, dava açılıncaya kadar 8 yıl boyunca SEC’nin bu konuda kafa karışıklığı içinde olduğunu ve XRP’nin kurum için daha çok Bitcoin ve Ethereum gibi menkul kıymet olmadığını iddia ediyorlar.

Söz konusu duruşma öncesinde çıkan bazı haberlerde SEC’nin 2016’da XRP için kurum içi bazı yazışmalarda “dijital para” terimini kullandığı öne sürülüyordu. Uzmanlar ise SEC Ripple’a menkul kıymet davası açtığı için burada “dijital menkul kıymet” teriminin kullanılması gerektiğini ve geçmişteki bu olayın SEC’yi zor duruma sokabileceğini ifade ediyorlar.

Yılın İlk Çeyreğinde Coinbase’den Rekor Gelir

Coinbase, çarşamba günü 2021 yılı ilk çeyrek rakamlarını paylaştı. Buna göre şirket yaklaşık 1.8 milyar dolar gelir elde ederken 730 ile 800 milyon dolar arasında net gelir elde etti. Söz konusu rakamlar, 2020 yılının tamamında elde edilen gelirleri gölgede bıraktı.

Kripto Para Kazandıran Robot