Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Kripto Para Projeleri

Kripto Para Projeleri
Kripto Para Kazandıran Robot

Kripto Para Projeleri

Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir.

Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje metaverse projeleridir. Facebook, sosyal medya platformunun ismini Meta olarak değiştirmesi ve Mark Z. Tarafından ile gözler meta verse projeleri nelerdir ve hangi kripto varlıkları içermektedir sorularına çevrildi.

Metaverse Projeleri

Kripto para projeleri arasında en çok bilinen proje metaverse olmaktadır. Metaverse, bir sanal gerçeklik âlemi olarak adlandırılan bu projede avatarlar aracılığı ile ister oyun ister iş yapabilirsiniz. Sosyal hayatımızda olan pek çok şeyi bir arada farklı kullanıcılar ile yapabileceğiniz bu sanal âlemin “evren ötesi” şeklinde tanımlamaları mevcuttur. Metaverse coin dünyasında pek çok şeyin artık daha farklı olacağını bizlere gösterdi. Bu projeler içerisine yer alan coinler büyük çıkışlar ile yatırımcıları kendilerine çektiler.

Facebook projenin duyulması ve yayılması konusunda oldukça farklı ilanlar yaparak projenin adeta patlamasını yaşattı. Metaverse bünyesinde bulunan kripto para projeleri oldukça olumlu şekilde etkilendi. Bu projeler içerisinde bulunanların 2x 3x 10x oranlarda yatırımcısına kazanç sağladığını gördük. Önümüzdeki günlerde projelerin içeriklerinin artması yeni özelliklerin tanımlanması ile çift haneli büyümelerin daha da artacağı yönünde. NFT adı verilen temalara sahip coin varlıkların ise neler olduğu yatırımcılar tarafından araştırılmaktadır. Kripto varlık dünyasında en çok bilinen Metaverse coinleri ise şöyledir;

  • DECENTRALAN (MANA), kullanıcıların farklı içerik ve uygulamalar yapmalarına, bunları kullanmalarına ve bunlar üzerinden para kazanmalarına yardımcı olan bir platformdur ayrıca bu coin ethereum tabanlı olması ile de dikkatleri çekmektedir. Aralık ayı Bitcoin düşüşü öncesi büyük bir çıkış yakalayan MANA’nın önümüzdeki günlerde yeniden yeşil mumları yakacağı ön görülmektedir.
  • FILECOIN (FIL), projenin depolama kısmında adı geçen bu coinde uzun süredir düşüş trendinde, kullanıcıların önümüzdeki günlerde büyük bir patlama yaşamasını beklediği bu coinde yüksek karlar elde edeceklerini düşünmektedir. Grafikleri incelendiğinde bir balinanın girişi ile her şeyin değişebileceği yönünde.
  • Bir diğer kripto para projeleri coini ise The SANDBOX (SAND), 2020 yılında ortaya çıkan bu coin büyük projeleri ile kısa sürede kripto varlıklar dünyasında adını duyurmayı başardı. Metaverse içerisinde oyun temalı kripto varlıklar oluşturabilir ayrıca bunları satabilme imkânı da bulabilmektedir. Blockchain tabanlı bir oyun ekosistemi sunması ile diğerlerinden ayrılmaktadır. The SAND geçtiğimiz günlerde spor ürünleri satan bir firma ile de ayrı bir proje açıklayacağına dair bazı haberler yayınladı. Bunun üzerine yükselişe çıktı.
  • ENJIN (ENJ) coin, 2020 Kasım’dan beri metaverse ile adını duyuran bu coin yükseliş trendinde uzun süre yer aldı. Oyun ürünleri ekosistemi kuran bir Blockchain network olarak sanal mağaza da kurabilme özellikleri sunmaktadır.
  • Star Atlas (ATLAS) metaverse içerisinde yer alan en çok yükselen, en fazla katılımcıya sahip coin platformudur. Online bir oyun platformu olması diğerlerinden onu ayırmaktadır. SOLANA üzerinden de faaliyet gösteren bu coin kripto para projeleri arasında güçlü bir coin olduğunu göstermektedir.

Diğer Metaverse Projeler

Kripto varlık projeleri arasında Blockchain temelli olmak üzere birçok proje bulunmaktadır. Farklı projeler ile yatırımcıların dikkati çekmeye çalışan kripto varlıklara sunulan bir diğer projede WEMIX. Özellikle oyun alanında çok gelişmiş bir platformdur. Kripto ürünleri satmak için da kullanabileceğiniz bir projedir.

Bloktopia (BLOK), Polygon adı verilen bir metaverse uygulamasıdır. Kullanıcılara büyük avantajlar sunmaktadır. Reklam, oyun ve net inşası gibi farklı pek çok şeyi bir arada yapmanıza imkân tanımaktadır.

DVISON NETWORK (DVI), Ethereum Blockchain üstünde kurulan bir metaverse projesidir. NFT lerinizi alım ve satım işlemlerine imkân tanımaktadır.

5D Metaverse olarak lanse edilen WILDERWORLD (WILD) de Ethereum da çalışmaktadır. NFT alım ve satım işlemlerine imkân tanımaktadır. Metaverse’in pek ok kripto para projeleri konusunda sizlere yardımcı olan bir sistemdir.

2021 Yılı ve Gelecek Blockchain Trendleri

DeFi adı verilen bir projede NFT ya da diğer finansal araçlar eklenerek büyüme hedeflenmektedir. Diğer projelerde yer almayan yeni özelliklerin geliştirilmesi de projenin kripto varlıkların değerlerin, arttırmak çalışılmaktadır. Kripto varlıklarda Ethereum ağları için özellikle heyecan veren özellikler, dijital varlıklar ve daha yenilenmiş kurumsal ve bireysel ilgiler bir araya getirilmektedir. Ethereum topluluğu tarafından açıklanan bir başka proje ise Ethereum 2,0 ve WEB3.0 gibi projelerde açıklandı. Bu projelerde özellikle kripto varlıkların değerleri attırılmayı amaçlamaktadır.

Kripto para projeleri arasında Ethereum kurucu ortağı Gavin Wood tarafından açıklanan Polkadot da en çok araştırılan projeler arasındadır. Bu proje içerisinde operasyonların yerel blok zincirinde kodlanmış smart şeklinde bulunan sözleşmeler ile düzenlenen bir geliştirici ile diğer projelerden ayrılmaktadır. Bu ağ kullanılarak 250’den fazla proje yer almaktadır. Sadece Polkadot da değil benzer diğer projelerde de kripto yatırımcıları tarafından denen bazı projeler yer alır. Matic, Cosmos falan gibi coinlerde bu tarz projeler ile benzerlikler göstermektedir.

Bir diğer kripto para projeleri ise PayPal olmaktadır. Paypal hesapları kullanılarak kolayca coin alım ve satım işlemleri yapacak olmak da kripto paraları tanınırlığı konusunda piyasaya vermektedir.

Kripto varlık şirketlerinin de halka açılması beklenen projeler arasındaydı son olarak açıklanan bu haber ile piyasalar etkileşimi olumlu şekilde dönüş yaptı.

Meme Coin Projeleri

Arkalarında Elon Musk ve ailesinin olduğu meme coin olarak aktarılan projelerde de DOGECOIN, SHIBA INU, HAMSTER, BABY DOGE gibi coinlerin yer aldığı projelerdir.

Kripto Para Kazandıran Robot