enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,5701
EURO
15,3499
ALTIN
774,57
BIST
1.810
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Küresel Çaptaki Hisseler Rekor Seviyelere Yakın; ABD Piyasaları Şükran Günü İçin Kapalı Durumda

Küresel Çaptaki Hisseler Rekor Seviyelere Yakın; ABD Piyasaları Şükran Günü İçin Kapalı Durumda
ada coin
04.01.2021
0
A+
A-

Küresel Çaptaki Hisseler Rekor Seviyelere Yakın; ABD Piyasaları Şükran Günü İçin Kapalı Durumda

Küresel hisse senetleri perşembe günü rekor seviyelere yakın seviyelerdeyken, güncel aşı sürecindeki ilerlemeyle Avrupa hisse senetlerindeki yükseliş duraksamaya geçti. Joe Biden’ın ABD başkanlık seçimlerini kazanması, daha fazla teşvik paketi çıkması umutlarını tazeleyerek piyasaları yükseltmeye devam etti.

Küresel hisse senedi piyasaları, bir dizi olumlu aşı haberleriyle hareketlenirken, Biden yönetiminin daha fazla ekonomik teşvik ve siyasi istikrar sağlayacağını umarak kasım ayında en iyi zamanlarını yaşıyor.

Kripto Para Kazandıran Robot

49 ülkedeki hisse senedi endekslerini izleyen MSCI, Çarşamba günü için piyasaların rekor seviyeye yükseldiğini belirtti. Perşembe günü 11:42 GMT itibariyle marketin yüzde 0,1 arttığını not düştü. Görünen o ki piyasalar ABD’deki işsizlik  başvurularının son artışını pek umursamadı.

Avrupa’nın STOXX 600’ü için de kasım rekor seviyelerde oldu ve yüzde 14,4 artış gösterdi. Gün içerisinde yüzde 0,1 düşüş gösterdiği gözlendi.

UBS (Zürih merkezli bir İsviçre bankasıdır.) ‘de çok varlıklı bir strateji uzmanı olan Kiran Ganesh, “Piyasalar, aşıların piyasaya sürüldüğü ve ekonomik faaliyetlerin normale döneceği zamanı, yani 2021 yılını dört gözle bekliyor.”

Ganesh, hisse senetlerinin yükselişi hakkında “Özellikle ticaretin, (işlemlerin) büyük faiz oranı limitlerinden uzaklaşıp küçük faiz oranı limitlerine, ABD hisselerinden uzaklaşıp Avrupa’ya ve teknolojiden uzaklaşıp bazı dönemsel olaylara doğru yöneldiğini” söyledi.

Piyasalar, ABD Merkez Bankası’nın 4-5 Kasım tarihlerinde yapılmış olan toplantı tutanaklarından da güç aldı. Yetkililer, merkez bankasının varlık alımlarının ekonomiye nasıl ek destek sağlayabileceğini tartışıyor.

Tutanaklarda, politikaya yön verenlerin “oldukça yakın bir zamanda” tahvil alımıyla ilgili yeni haberler verebileceği belirtildi.

G3 merkez bankası bilançoları – Amerika Federal , Avrupa Birliği ve Japonya Merkez Bankaları

Perşembe günü ABD piyasaları Şükran Günü nedeniyle kapalıydı

Lombard Odier’in baş ekonomisti Samy Chaar, “2021’nin ekonominin kendi seviyesini bulduğu yıl olacak.” dedi. “Salgını kontrol altında tuttuğunuz zaman, ekonomik istikrar çok çabuk yakalanır.” diye ekledi.

ABD doları bir gecede geriledi, ancak takip eden Avrupa seansı sırasında bir toparlanma yaşadı. Bir ”Döviz sepetine” karşı, Londra işlemleri yaklaşık üç ayın en düşük seviyesine ulaşarak 11:53 GMT’de 92.056’da kaldı.

USD, güvenli liman Japon yeni karşısında 11:54 saatlerinde 104.24’te yüzde 0.2 düşüş kaydetti.

Perşembe günü ABD piyasaları Şükran Günü nedeniyle kapalıydı. Biden, Amerikalıları büyük aile toplantılarından kaçınmaya ve COVID-19 vakalarının arttığı bu dönemde koruyucu maskeler takıp sosyal mesafeyi korumaya çağırdı.

Fransa ve Almanya’daki açıklanan tüketici güveni, kasım ayında yeni kısıtlamalar gölgesinde düşüş gösterdi. Avrupa bölgesinin en büyük iki ekonomisinin normale hızlı dönüş fikrine şimdilik veriler meydan okumaya devam ediyor.

Londra FTSE 100 yüzde 0,5 düştü

Almanya Başbakanı Angela Merkel parlamentoda yaptığı açıklamada, karantina tedbirlerinin en azından Aralık ayı sonuna kadar, muhtemelen daha uzun süre uygulanabileceğini söyledi.

Euro, Dolar karşısında 1.18995 $ ‘dan yüzde 0.1’lik bir düşüş yaşarken, Euro-Sterlin ise Euro başına 89.23 peni ile yüzde 0.3 artış gösterdi.

Birleşik Krallık’taki yatırımcılar, 31 Aralık’ta mevcut geçiş döneminin sona ermesine halen bir ay gibi bir süre kalmasına rağmen İngiltere ile Avrupa Birliği arasındaki ticaret görüşmelerini takip ediyorlar. İngiltere Maliye Bakanı Perşembe günü yaptığı açıklamada, “Anlaşmanın neye benzediği gayet açık ” ancak İngiltere’nin ne pahasına olursa olsun bir anlaşma imzalamayacağını söyledi.

Birleşik Krallık, bu hafta 2 Aralık’ta bir ay süren karantina önlemlerinin sona ermesinin ardından uygulanacak yeni faaliyet kısıtlamalarını açıkladı. Bu açıklamalardan sonra Londra FTSE 100 yüzde 0,5 düştü.

Euro bölgesi devlet tahvillerinde kayda değer bir değişim görülmedi, Almanya’nın gösterge tahvil getirisi eksi yüzde 0.584 oldu.

Petrol fiyatları düştü, Çarşamba günü vadeli işlemlerin yaklaşık sekiz ayın en yüksek seviyesine ulaştığı bir yükselişdeyken duruldu.

Yatırımcıların çok iç açıcı olmayan ABD ekonomik verilerinin daha fazla canlanmaya yol açacağını iddia ettiği sıralarda altın fiyatlarının yükseldiği gözlemlendi.

Küresel Çaptaki Hisseler Rekor Seviyelere Yakın; ABD Piyasaları Şükran Günü İçin Kapalı Durumda

Kaynak: https://finance.yahoo.com/