Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Küresel hükümet borçları geçen yıl arttı ve yeni bir rekor kırdı

Küresel hükümet borçları geçen yıl arttı ve yeni bir rekor kırdı
Kripto Para Kazandıran Robot

Küresel hükümet borçları geçen yıl arttı ve yeni bir rekor kırdı

Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) bir raporuna göre, hükümet borçları geçen yıl yeni bir rekora yükseldi.

Ancak fon, hükümetlerin ekonomileri desteklemeye ve COVID-19‘a karşı aşılamayı finanse etmeye devam etmesi gerektiği konusunda uyardı.

IMF kamu borç gelişmeleriyle ilgili bir raporda, “Politikacıların sağlam bir iyileşme sağlamak için kısa vadeli destek sağlama ile uzun vadede borçları yönetilebilir bir seviyede tutma arasında bir denge bulması gerekecek.” dedi.

Küresel mali teşvik geçen yıl neredeyse 14 trilyon dolara (11,58 trilyon Euro) ulaştı.

Korona kriziyle mücadele için yapılan bu harcamalar, ortalama küresel kamu borcunu gayri safi yurtiçi hasılanın (GSYİH) % 98’ine yükseltti. 2019’da hala GSYİH’nın % 84’ünün altındaydı.

Bununla birlikte, ekonomik gerileme beklenenden biraz daha küçüktü, bu nedenle borç gelişimi, IMF‘nin GSYİH’nın % 101’ine yükselmesini beklediği Temmuz tahmininden biraz daha olumlu oldu.

Fon, 2020’de % 3,5’lik bir daralmanın ardından bu yıl küresel ekonomide % 5,5’lik bir genişleme öngörüyor.

IMF yetkilileri, “Tedavi ve aşıların tüm ülkelere düşük fiyatlarla üretimi ve genel dağıtımında küresel işbirliği çok önemlidir” dedi. Fona göre aşılama hayat kurtarır ve sonuçta vergi mükelleflerinin parasını da kurtarır.

“Bu küresel salgın ne kadar erken sona ererse, ekonomiler o kadar hızlı normale dönecek ve insanların daha az hükümet desteğine ihtiyacı olacak” diye eklediler.

Kripto Para Kazandıran Robot