Matriks, Bugün Borsa İstanbul’da İşlem Görmeye Başladı

Matriks, Bugün Borsa İstanbul’da İşlem Görmeye Başladı
Kripto Para Kazandıran Robot

Matriks, bugün Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Matriks, MTRKS koduyla borsaya katıldı.

Finansal teknoloji alanında halka arzı gerçekleşen ilk firma olan Matriks, bugün düzenlenen gong töreninin ardından, MTRKS koduyla işlem görmeye başladı.

Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Veri işlendiğinde anlam kazanan bir ürün. Bu anlamda veriyi işleyen Matriks gibi kurumlar, finansal sektörümüzün her zaman en önemli aktörlerinden biri olmaya devam edecek. Matriks’in önemini gören yaklaşık 690 bin yatırımcı, halka arzdan pay aldı. Başarılı halka arzdan dolayı tüm taraflara teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Finansal teknoloji alanında halka arzı gerçekleşen ilk firma özelliğini taşıyan Matriks, halka arz sürecinde 689 bin 426 talep gördü ve yatırımcıdan 8,8 kat talep aldı.

Matrikshisselerinin ilk işlem günü için düzenlenen gong törenine Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Matriks Yönetim Kurulu Başkanı Reha Gülerman, Matriks Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Akkurt, Matriks Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Cem Tutar, Matriks Yönetim Kurulu Üyesi Berkant Erol, Matriks Yönetim Kurulu Danışmanı İsmail Hakkı Güneş katılım sağladı.

ada coin

“18 Yıllık Bir Hayal…”

Matriks Genel Müdür Yardımcısı Cem Tutar da başarılı bir halka arz süreci geçirdiklerini ve yoğun bir taleple karşılaştıklarını dile getirdi. Tutar, şu ifadeleri kullandı:

“Halka açılmak bizim için 18 yıllık bir hayal, dolayısıyla şirket kurulduğundan beri bir anlamda buna hazırlanıyorduk. Fiili hazırlığımızı ise son bir kaç ayda yaptık. Yatırımcı ilgisinde bizim de çok mutlu olduğumuz bir rakama ulaştık, 689 bin 426 talep aldık, bizim için çok değerli. Halka arz miktarımız 8,8 kat talep aldı. Bu hem heyecan verici hem de sorumlulukları ve hedeflere bağlılıkları daha çok artırıyor.”

Kripto Para Kazandıran Robot