Merkel, Nord Stream II’nin inşasına yönelik eleştirileri bir kez daha reddetti

Merkel, Nord Stream II’nin inşasına yönelik eleştirileri bir kez daha reddetti
Kripto Para Kazandıran Robot

Almanya Şansölyesi Angela Merkel, Rus gazının zaten başka yollardan Avrupa’ya geldiğini belirtti.

Almanya Şansölyesi Angela Merkel salı günü ülkesinin Nord Stream II doğalgaz boru hattının yapımındaki işbirliğine yönelik eleştirileri bir kez daha reddetti.

Şansölye Avrupa Konseyi’ne yaptığı açıklamada, proje henüz tamamlanmadığını, ancak Rus gazının başka yollardan Avrupa’ya çoktan gelidiğini belirtti. Gazın zaten Baltık Denizi üzerinden Nord Stream I doğalgaz boru hattıyla Almanya’ya gelmekte olduğunu da sözlerine ekledi.

Şansölye Merkel, “Nord Stream II doğalgaz boru hattının tartışmalı olduğunu biliyorum ve birçok Üye Devletin görüşlerini de biliyorum” dedi. “Ancak Nord Stream II üzerinden gönderilen ve henüz gelmeyen gazın Nord Stream I’den gelen gazdan, Ukrayna’dan veya Rusya’dan Türkiye üzerinden gelen gazdan daha kötü olmadığını vurgulamak isterim.” diye ekledi.

Nord Stream II doğalgaz boru hattı, Ukrayna ve Polonya topraklarından geçen geleneksel geçiş yollarını kullanmak yerine, Rus doğal gazını Baltık Denizi üzerinden, Almanya ve Batı Avrupa’ya taşımaktır.

ada coin

Amerika Birleşik Devletleri, bu boru hattının açık sözlü bir şekilde karşısında. Projeyi reddeden Doğu Avrupa ülkeleriyle birlikte ABD hükümeti, Avrupa’nın Rus enerjisine olan bağımlılığını artıracağını iddia ediyor.

Öte yandan Kremlin, Washington’u Avrupalı ​​müşterileri daha pahalı olan Amerikan sıvılaştırılmış doğal gazını almaya zorlamak için projeyi durdurmaya çalışmakla suçluyor.

Kripto Para Kazandıran Robot