enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’dan Türkiye ve Merkez Bankası Örneği

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’dan Türkiye ve Merkez Bankası Örneği
Kripto Para Kazandıran Robot

Bitcoin’in (BTC) ana akımda popülaritesi yükselirken, kurumsal benimsemenin benzeri görülmemiş bir hızda artmasıyla birlikte, kripto para birimlerinden şüphe edenler hükümet müdahelelerinden bahsetmeye başladı.

Bitcoin’in (BTC) ana akımda popülaritesi yükselirken, kurumsal benimsemenin benzeri görülmemiş bir hızda artmasıyla birlikte, kripto para birimlerinden şüphe edenler hükümet müdahelelerinden bahsetmeye başladı. Konuyla alakalı konuşan Michael Saylor, yasaklamaların Bitcoin’e zarar vermeyeceğini söyledi.

Saylor ayrıca konuşmasında Türkiye ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan da bahsetti. Saylor, Bitcoin’in bir değer deposu olarak kullanımı ile para birimi olarak rolü ve dolayısıyla hükümetler için tehdit olabileceğine dair tartışmalara, Türkiye’nin Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak yasadışı ilan etme kararını örnek göstererek yanıtladı.

Saylor, Türkiye’de Bitcoin’in para birimi olarak kullanılmasının önlendiğini belirtirken, yatırım olarak kullanımını kısıtlamadığını kaydetti. Saylor, şunları söyledi:

“Türkiye örneğinde, insanların onu para birimi olarak kullanmasını istemiyorlar. Bu, IRS’nin 2014’te ABD’de, transfer için vergi getirdiklerini söylemelerinden farklı değil, ayrıca etkili bir şekilde, bunu para birimi olarak kullanamayacağınızı söylediler. Dolayısıyla, temelde, para birimimizi tehdit ettiği için bir şeyin para birimi olarak kullanılmasını istemediğimizi belirtmek, insanları bir varlıktan mahrum etmekle aynı şey değildir. Ve hatta Türkiye merkez bankası bile Türk vatandaşlarını varlığa sahip olmaktan mahrum bırakmadı veya sınırlamadı.”

ada coin

Saylor’a Göre Hükümetleri Stablecoin’ler Endişlendirebilir

Saylor, hükümetlerin endişelenebileceği şeyin stablecoin‘ler gibi büyük miktarda sermaye transferine izin veren blok zinciri uygulamaları olduğunu söyledi:

“Milyarlarca doları taşıma yeteneği olan stablecoin’ler konusunda endişelenecekler. Bu, bankaların faizini çekecek çünkü para birimi, bankacıların ve hükümetin menşei. Ve para birimlerini kontrol etme konusunda endişelenecekler.”

 

Kripto Para Kazandıran Robot
ada coin