enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Negatif Faiz İngiltere Merkez Bankası’nın Gündeminde

Negatif Faiz İngiltere Merkez Bankası’nın Gündeminde
Kripto Para Kazandıran Robot
01.02.2021
0
A+
A-

Negatif Faiz İngiltere Merkez Bankası’nın Gündeminde

Negatif faiz İngiltere Merkez Bankası’nın gündeminde yer aldı. Koronavirüs salgını nedeniyle sıkıntıya giren ekonomi için negatif faizin kullanılıp kullanılmayacağı tartışılacak.

Negatif faiz İngiltere Merkez Bankası’nın gündeminde yer aldı. İngiltere Merkez Bankası’nın Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle sıkıntılı bir sürece giren ekonomi için negatif faizin kullanıp kullanılmaması konusunda müzakere etmeye hazırlanıyor.

İngiltere Merkez Bankası, bugün, kurulduğu tarih olan 1694 yılından beri ilk kez borçlanma maliyetlerinin sıfırın altını görmesinin nasıl etkisi olabileceğine yönelik aldığı 160 detaylı analiz sonuçlarını paylaşacak.

Avrupa Birliği ve Japonya’da daha önce uygulanan bu politikanın kullanılıp kullanılmayacağı konusu ise 300 yıldan beri yılın en kötü performansını sergileyen ekonomiyi kurtarmaya çalışan Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey’i oldukça zorluyor. Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan ekonomistler, bankanın negatif faizi araç olarak kullanacağını, fakat bu durumun hemen olmayacağını belirtti.

İngiltere Merkez Bankası’nın daha sonraki para politikası kararı ve çeyreklik tahminleri 4 Şubat tarihinde yayımlanacak. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen ankete katılan ekonomistlerin çoğu, en az 2023 yılına kadar faiz oranlarının bugünkü seviye olan yüzde 0.1 civarında sabit kalmasını öngörüyor. Yalnızca bir banka negatif faiz kararının alınmasını bekliyor. Bankanın tahvil alım programı ise 895 milyar sterlin düzeyinde bulunuyor.

ada coin

Bloomberg Economics’ten Dan Hanson konuya ilişkin konuşmasında, “Söz konusu raporda muhtemelen sıfırın altındaki faiz politikasının zorluklarına yer verilecek ve bunun şimdilik uzak olduğu belirtilecek” ifadelerine yer verdi.

Bailey, kasım ayında tahminlerin üzerinde büyüme performansı gösteren İngiltere ekonomisini, “şirketler kısıtlamalara uyum sağlıyor” şeklinde değerlendirdi. Ünlü ekonomist Andy Haldane ise salgınla mücadele kapsamında geliştirilen koronavirüs aşısının bu yılın ikinci çeyreğinde keskin bir toparlanmayı desteklemesini beklediğini belirtti.

Negatif faizlerin ticari bankaların karını azalacağına yönelik endişeler baş gösterirken, Avrupa’nın 5 yıllık negatif faiz deneyimi de bankaların karını baskılıyor. Deutsche Bank AG CEO’du Christian Swing, 2019 yılındaki bir açıklamasında negatif faizlerin uzun vadeli olmasının finansal sistemi bozduğunu söylemişti.

Kripto Para Kazandıran Robot
ada coin