Netflix Bitcoin’e Yatırım Yapabilir!

Netflix Bitcoin’e Yatırım Yapabilir!
Kripto Para Kazandıran Robot

Netflix Bitcoin’e yatırım yapabilir! Son zamanlarda kurumsal şirketlerin Bitcoin yatırımı akımına Netflix’in katılması muhtemel.

Kripto paraların kullanımı geleneksel piyasalarda benimsenmeye başlarken, dev kurumsallar da büyük Bitcoin alımlarını sürdürüyor. Son dönemde Bitcoin (BTC) yatırımlarıyla gündeme gelen şirketlere Netflix‘in de dahil olacağı iddiaları iş dünyasında konuşuluyor.

Netflix de Kripto Para Piyasasına Giriş Yapabilir

Dünyanın tanınmış dolar milyarderlerinden Tim Draper, konuk olduğu bir yayında, Bitcoin ve kripto paralara ilişkin bazı değerlendirmelerde bulundu. Artan kurumsal yatırımlara işaret eden Draper, bir sonraki adayın Netflix olabileceğini dile getirdi. Bunun gerçekleşmesi durumunda, Bitcoin fiyatlarının yukarı yönlü ivme kazanacağı su götürmez bir gerçek. Öyle ki Tesla gibi kurumlar Bitcoin’e yatırım yaptığında, lider kripto para yeni rekorlara imza atmıştı.

Konuya ilişkin olarak Draper da, yenilikçi kurumların ön sıradan bilet alabileceğini belirterek şunları söylüyor:

“Bence Reed Hastings çok yenilikçi bir adam ve çok fazla yaratıcı düşünceye sahip. Bence hala Netflix’teki dizginleri kontrol ediyor. Bu yüzden Bitcoin yatırımı yapacak bir sonraki dev şirket Netflix olabilir. Amazon da muhtemelen çok yakında Bitcoin’i kabul etmeye başlayacak. Tüketiciler, uzun yıllardır dolaylı yollardan kripto para kullanarak ürün satın alabiliyor. Fakat direkt bir çözüm oldukça önemli.”

ada coin

Kurumsal Alımlar Kripto Para Piyasaları İçin Önemli

Piyasa uzmanları, Tesla gibi büyük şirketlerin kurumsal alımlar gerçekleştirmesinin kripto para piyasaları için önemli olduğunu her fırsatta söylüyor. Hatırlanacağı üzere, kısa bir süre önce Tesla’nın Bitcoin alımının ardından piyasalar hızla yükselişe geçmişti. Uzmanlar, bu alımların fiyatları olumlu etkileyeceğini belirtirken, asıl etkinin benimsenme açısından görüleceğine dikkat çekiyor. Kripto paralara ilişkin regülasyon söylentileri giderek artarken, kurumların ilgisinin bu yasal çerçeveyi korkutucu olmaktan çıkarabileceği belirtiliyor.

Netflix’in yanı sıra geçtiğimiz haftalarda, Microsoft, Amazon gibi başka şirketlerin de kripto para piyasasına doğrudan yatırım yapabileceği iddiaları ortaya atılmıştı. Mevcut durumda büyük ABD bankaları tarafından Bitcoin ve kripto paralara olan ilgi artmış olsa bile henüz büyük oranda benimsendiğini söylemek için erken. Ancak bazı yasal çerçevelerin getirilmesi halinde, kurumların bu piyasaya daha güvenle girebileceği söyleniyor.

Kurumsal Alım Haberleri Bitcoin’in Toparlanmasına Destek Oldu

Kurumsal yatırımlara ilişkin yen söylentiler ortaya çıkınca, sert bir düşüş yaşayan Bitcoin (BTC) yükselişe geçti. 43.000 dolara kadar gerileyen lider kripto para birimi Bitcoin, yazının hazırlandığı sırada 49.000 dolar civarlarından işlem görüyor.

Kaynak: Beincrypto

Kripto Para Kazandıran Robot
ETİKETLER: , ,