Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Netflix, Kazancın Ötesinde Bir Satın Alma mı?

Netflix, Kazancın Ötesinde Bir Satın Alma mı?
Kripto Para Kazandıran Robot

Netflix,

Kazancın Ötesinde Bir Satın Alma mı?

Netflix, Kazancın Ötesinde Bir Satın Alma mı?

Wall Street’in en büyük isabetçilerinden biri, bu hafta kazanç plakasına yükselecek; Netflix (NFLX) salı günü zilden sonra, ilk çeyrek sonuçlarını bildirecek.

Raymond James analistlerinden Andrew Marok, yayın kralının çeyreğini değerlendiriyor ve Netflix’in üç aylık açıklamasında göz önünde bulundurulması gereken birkaç maddeye işaret ediyor.

Marok, Netflix’i “Talep üzerine video alanında uzun vadeli kazanan” olarak görmeye devam ederken, duruşmalara engel olabilecek bazı kısa vadeli faktörler olduğunu vurguluyor.

Bu faktörler, doğrudan tüketiciye ulaşan rakip hizmetlerin ölçeklendirilmesi göz önüne alındığında şu şekilde veriliyor:

1) Pandemi sonrası abone ekleme hızına ilişkin risk.

2) Salgının 2021’e kadar çıkan içerik üzerindeki etkileri.

3) Fiyat açıklamalarının aboneyi elde tutma üzerindeki etkisi.

Netflix (NFLX) salı günü zilden sonra, ilk çeyrek sonuçlarını bildirecek.

Pandemi sürecinde Netflix hizmetine olan aşırı talep, şirketin geçen yılın aynı döneminde rekor sayıda yeni aboneye ulaşmasına yardımcı oldu.

Marok, “1. çeyrekteki net abone kazanımının beklentinin biraz altında” olacağını öngörse de, bu cephede gelecek çeyreğin daha sorunlu olabileceği tahmin ediliyor.

Net ilave tahminlerinde artan bir risk gördüklerini belirten Marok, “Belki de 1. çeyrek için daha az, çünkü yeniden açılış ivmesi çeyreğin arkasına doğru ağırlık kazanıyor. Ancak 2. çeyrek için giderek artıyor.” dedi.

İkinci noktasına gelince, salgın şiddetlenmesi nedeniyle evde kalma kuralları devreye girdikçe Netflix de prodüksiyonları durdurmak zorunda kaldı.

3.faktörde ise; ABD, İngiltere ve İrlanda dahil olmak üzere Netflix belirli bölgelerde kısa süre önce fiyatları arttırdı.

Bu, Netflix’in en çok izlenen dizisi Office’in ayrılmasının yanı sıra bir başka büyük endişe kaynağıdır. Bu faktörleri 1. çeyrekte artan kayıplar için potansiyel kaynak olarak gören Marok, “Şirkete tipik bir fiyat artışı döngüsünde bulunmayan başka bir risk derecesi ekler” yorumunda bulunuyor.

Bu amaçla, analist NFLX hissesini bir Piyasa Performansı (Hold) olarak derecelendiriyor ve hisseler için aklında sabit bir fiyat hedefi olmadığını söylüyor.

Wall Street’te tahmin, ortalama fiyat hedefinin 618,41 dolar olduğu göz önüne alındığında, 12 aylık yüzde 11,5’lik kazançlar göstermektedir.

Netflix, Kazancın Ötesinde Bir Satın Alma mı?

Kaynak: finance.yahoo.com

Kripto Para Kazandıran Robot