New York Başsavcılığı Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı!

New York Başsavcılığı Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı!
Kripto Para Kazandıran Robot

New York Başsavcılığı, kripto para yatırımcılarını ve sektörde faaliyet gösteren şirketleri uyardı.

New York Başsavcılığı kripto para yatırımcılarını uyardı. Başsavcılık tarafından yapılan basın açıklamasında hem kripto para yatırımcıları hem de sektörde faaliyet gösteren şirketler ayrı ayrı uyarıldı.

Başsavcı Letita James, “Tüm yatırımcılar, sanal para birimlerine yatırım yaparken son derece dikkatli olmalılar. Kripto paralar, kazanç sağlayabildikleri kadar hızlı bir şekilde kayıplara neden olabilecek yüksek riskli, istikrarsız yatırımlardır. Yasaları ihlal edenlere karşı işlem yapmaktan çekinmeyeceğiz. İki hafta önce Coinseed’in dolandırıcılık faaliyetlerini durdurmak için bir dava açtık. Geçen hafta, hem Bitfinex hem de Tether’ın New York’taki yasa dışı faaliyetlerini sonlandırdık. Ve şimdi, bugün, tüm endüstriye açık bir mesaj gönderiyoruz: Ya kurallara uyarsınız ya da sizi kapatırız” açıklamasında bulundu.

Yatırımcılara yönelik uyarılarda, mevcut piyasada alım satım yapmanın keskin fiyat dalgalanmaları, alım satım işletmeleri arasındaki çıkar çatışmaları ve artan piyasa manipülasyonu ihtimali gibi risklerle karşı karşıya bıraktığı ifade edildi. Bunun yanı sıra birçok suçlunun kara para aklama, yasa dışı finansman, vergi kaçakçılığı, insan kaçakçılığı ve şantaj gibi faaliyetler için kripto para kullandığı belirtildi.

Endüstri üyelerine yönelik uyarılarda ise New York’ta faaliyet gösteren şirketlerin başsavcılığın Yatırımcı Koruma Bürosu’na kaydolmaları gerektiği anımsatıldı. Buraya kayıt yaptırmayanların hem hukuki hem de cezai yaptırımla karşı karşıya kalacağının altı çizildi.

ada coin

Kaynak: Uzmancoin.com

Kripto Para Kazandıran Robot