New York Belediye Başkanı, Şehri Bir Yılda Bitcoin Merkezi Yapacak

New York Belediye Başkanı, Şehri Bir Yılda Bitcoin Merkezi Yapacak
Kripto Para Kazandıran Robot

Başkan Adams, Francis Suarez’in bitcoin merkezine dönüştürmeye başladığı Miami ile rekabet edeceğini açıkladı.

Belediye Başkanı Adayı New York Şehrini Bitcoin Merkezine Dönüştürme Sözü Verdi

2021 New York belediye başkanlığı seçimleri devam ediyor. Eski bir polis memuru olan Brooklyn İlçe Başkanı Eric Adams şu anda lider konumda yer alıyor. Oylamanın ilk turunu yüzde 31,7 destekle önde götürdü. Medeni haklar avukatı Maya Wiley %22,3 ile ikinci olurken, onu %19,5 ile şehrin eski temizlik komiseri Kathryn Garcia izledi. Eski başkan adayı Andrew Yang yüzde 11,7 oyla dördüncü oldu.

Geçen hafta yaptığı seçim gecesi partisi konuşmasında Adams şunları söyledi:

ada coin

“Bir yıl sonra başka bir şehir göreceksiniz… Biz buraya iş getireceğiz. Yaşam biliminin merkezi, siber güvenliğin merkezi, sürücüsüz arabaların merkezi, insansız hava araçları, bitcoinlerin merkezi olacağız. Tüm teknolojinin merkezi olacağız. Miami! Bitcoin şirketlerini geri istiyoruz”

Florida Bitcoin’in Merkezi Olmaya Çok Yakın

Florida’da Miami Belediye Başkanı Francis Suarez bir bitcoin avcısı olarak biliniyor. Ayrıca şehrini bir bitcoin merkezine dönüştürmeye çalışıyor. Şehrin çalışanlarına bitcoin olarak ödeme yapmasına, ücretler ve vergiler için kripto para birimini kabul etmesine ve hatta BTC’yi bilançosunda tutma olasılığını keşfetmesine izin veren bir teklif sundu.

Belediye Başkanı Suarez konferansta yaptığı açıklamada, şehir kısa süre önce Bitcoin 2021 konferansına ev sahipliği yaptı ve blockchain.com genel merkezini oraya taşıyarak “şehrimiz için 300 yeni iş ve 30 milyon dolarlık tekrarlayan ekonomik etki yarattı” dedi.

Bir başka New York belediye başkan adayı Andrew Yang da NYC’yi bir bitcoin merkezine dönüştürmek istiyor. Şubat ayında şöyle demişti: “Dünyanın finans başkenti olan NYC’nin belediye başkanı olarak, şehri BTC ve diğer kripto para birimleri için bir merkez haline getirmek için yatırım yapabilirim.”

Ancak 46 yaşındaki Demokrat geçen hafta yarışa dahil oldu. Yine de, NYC’nin bir sonraki belediye başkanına bitcoin benimseme konusunda hala yardımcı olabilir: “Bir sonraki belediye başkanının kim olacağından emin olmasak da, bu kişi her kimse, onlarla çalışmaktan çok mutlu olacağım. büyük şehrimizde yaşayan 8,3 milyon insanın hayatını iyileştirin ve buradaki herkesi de aynısını yapmaya davet ediyorum.”

Kripto Para Kazandıran Robot