Norwegian Air, Airbus’tan 88 uçak siparişini iptal etti

Norwegian Air, Airbus’tan 88 uçak siparişini iptal etti
Kripto Para Kazandıran Robot

Norwegian Air, Airbus’tan 88 uçak siparişini iptal etti

Bir havayolu sözcüsü cuma günü yaptığı açıklamada Norwegian Air, Airbus uçak siparişini iptal etti. Bunlar şirketin Airbus’tan sipariş ettiği 88 uçak.

Norwegian Air, geçen yıl şirketin varlıklarının çoğunun kayıtlı olduğu Norveç ve İrlanda’daki alacaklılardan koruma sağladı ve şirket, yeniden yapılandırma sürecinden daha yalın ve finansal olarak daha istikrarlı olmak için çıkmak istediğini söyledi.

Norwegian Air CEO’su Jacob Schram, “Daha iyi durumda ve daha rekabetçi bir şirket olarak yeniden yapılanmadan kurtulmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” dedi.

Geçen yıl şirket, ABD Boeing‘den toplam 97 uçak siparişini iptal etti. Ayrıca 737 MAX uçağının karaya çekimesi ve 787 Dreamliner ile ilgili teknik sorunlar için tazminat istediğini açıkladı. Şimdi ise Avrupalı ​​üreticinin 88 dar gövdeli uçak siparişini iptal etti.

ada coin

Hem Airbus hem de Boeing ile sözleşmelerin feshi ile bağlantılı olarak, havayolları dördüncü çeyrek için 4,8 milyar NOK (461,49 milyon EUR) tutarında amortisman açıkladı. Filo azaltımı hesaba katılırsa, amortisman 12,8 milyar NOK’a yükseliyor.

Şirket yönetimi, şirketin önümüzdeki hafta daha da geliştirilmesi için ayrıntılı bir plan yayınlayacağını sözlerine ekledi. Şu anda operasyonda 10 uçağı var. Sayılarını kademeli olarak artırmak istiyorlar, ancak her şey turizm ve hava taşımacılığındaki talep ve kısıtlamaların gelişmesine bağlı olacak.

Kripto Para Kazandıran Robot