Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

OPEC+ ülkelerinin “üretim kesintisini” görüşeceği 14. Bakanlar Toplantısı başladı

Suudi Arabistan Enerji Bakanı Abdulaziz bin Selman, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubu üyesi ülkeleri “tedbirli” ve “ihtiyatlı” hareket etmeleri hususunda uyardı.

OPEC+ ülkelerinin “üretim kesintisini” görüşeceği 14. Bakanlar Toplantısı başladı
Kripto Para Kazandıran Robot

Günlük 1 milyon varillik ek kesintiye gideceğini duyurulmuştu

OPEC+ üyesi 23 ülkenin enerji ve petrol bakanlarının, nisan ayından itibaren uygulayacakları üretim kesintisi miktarını belirlemek için bir araya geldiği 14. Bakanlar Toplantısı video konferans yöntemiyle başladı.

Selman, burada yaptığı açılış konuşmasında, küresel petrol piyasalarının yeniden iyileşebilmesinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı geliştirilen aşıların dünya genelinde hızlı bir şekilde kullanılmasıyla doğru orantılı olduğunu ve piyasalardaki iyileşme hızının henüz istenen seviyeye ulaşmadığını belirtti.

Geçen yıl elde edilen tecrübelerin önemine işaret eden Selman, “Bir kez daha tedbirli ve ihtiyatlı olunmasını öneriyorum. Bireysel önceliklerimizden kaçınarak salgının son üç dalgasının etkilerini hafiflettik. Rüzgara karşı ihtiyatlı davranmalıyız ve geçen yıl elde ettiğimiz başarılarımızı tehlikeye atmamalıyız.” dedi.

Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak da son birkaç aydır petrol piyasalarının geçen yıla kıyasla daha iyi bir durumda olduğunu kaydetti.

Salgına yönelik tedbirler devam ederken aşılama çalışmalarının da arttığını, bu nedenle çok bilinmeyenli bir durumla karşı karşıya olunduğunu ifade eden Novak, ileriye dönük alınacak kararlarda bu belirsiz koşulların da göz önünde tutulması gerektiğinin altını çizdi.

Grubun 5 Ocak’ta bir araya geldiği 13. Bakanlar Toplantısı’ndan, OPEC dışı ülkelerden Rusya ve Kazakistan’ın şubat ve mart aylarında petrol üretimini mevsimsel nedenlerle artırması noktasında uzlaşı sağlanırken, diğer üye ülkelerin mevcut üretim seviyelerini koruması kararı çıkmıştı.

Görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında ise Suudi Arabistan Enerji Bakanı Selman sürpriz bir açıklama yaparak, ülkesinin şubat ve mart aylarında gönüllü olarak petrol üretiminde günlük 1 milyon varillik ek kesintiye gideceğini duyurmuştu.

Böylece, OPEC+ grubunun günlük üretim kesinti miktarları, şubatta 8 milyon 125 bin varil, martta ise 8 milyon 50 bin varil olarak belirlenmişti.

Kripto Para Kazandıran Robot