Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Pekin’de şu anda New York’dakinden daha fazla milyarder yaşıyor

Pekin’de şu anda New York’dakinden daha fazla milyarder yaşıyor
Kripto Para Kazandıran Robot
11.04.2021
0
A+
A-

Pekin’de şu anda New York’dakinden daha fazla milyarder yaşıyor

Çin’de koronavirüs salgınının nispeten hızlı bir şekilde durdurulması sayesinde birçok teknoloji şirketi hissedarlara destek verdi. Şu anda Pekin’de 100 ve New York’ta 99 milyarder olmasına rağmen, Amerikalı milyarderlerin “büyük elmadan” elde ettiği toplam servet, hala Çin’deki milyarderlerin servetinden 80 milyar dolar daha fazla.

Forbes’a göre, ByteDance şirketinin altına düşen sosyal ağ TikTok’u kuran Zhang Yiming, şimdiye kadarki en zengin Pekin milyarderi. Varlıkları geçen yıl ikiye katlandı ve şu anda 35.6 milyar dolar seviyesinde duruyor. En zengin New Yorklu, varlıkları yaklaşık 59 milyar dolar olan eski belediye başkanı Michael Bloomberg.

Koronavirüs salgını, zenginlerdeki artışın ana nedenidir. Hem Çin’de hem de Amerika Birleşik Devletleri’nde, daha fazla insan çevrimiçi alışveriş yaptıkça ve çevrimiçi ortama yakından bağlı yeni eğlence yolları aradıkça, teknoloji devleri geçen yıl alışılmadık derecede başarılı oldu.

Teknoloji şirketlerinin sahipleri ve hissedarları böylece tüm durumdan faydalanabiliyor. Bu aynı zamanda, geçen yıl 64 milyar dolardan 177 milyar dolara zengin olan gezegendeki en zengin adam Jeff Bezos’un servetindeki artışla da kanıtlanıyor.

Macao ve Hong Kong’u içeren Çin’in kendisi, geçen yıl listeye dünyadaki diğer ülkelerden daha fazla zengin insan ekledi. Forbes, geçen yıl 210 yeni Çinli zengin insanı sıralamaya ekledi. Çin’in şu anda toplam 698 milyarderi var ve şu anda 724 kişinin yaşadığı Amerika Birleşik Devletleri’ne yetişiyor.

Çinli yeni gelenlerin yarısı servetlerini ağırlıklı olarak teknoloji sektöründe elde etti. Bunlar arasında, örneğin, e-sigara konusunda uzmanlaşmış Relx Technology’nin kurucusu milyarder Kate Wang var.

Geçen yıl rekor sayıda yeni milyoner oldu. Forbes’a göre dünya çapında 493 yeni milyarder doğdu ve ortalama olarak listeye her 17 saatte bir yeni bir zengin adam ekleniyor. Üçüncü sırada, Çin ve Amerika Birleşik Devletleri’nin hemen arkasında, şu anda 140 milyarderin yaşadığı Hindistan var.

Kripto Para Kazandıran Robot