Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Petrole Damping

Petrole Damping
Kripto Para Kazandıran Robot

Son zamanlarda petrol ve dolar fiyatlarında yükselişlerin durması için önemli petrol üreticilerin fiyatlara müdahale edeceği haberleri fiyatları düşürmüştür.

Petrol Üreticileri

Dünyada önemli petrol rezervlerine sahip olan ülkelerin başında ABD, Çin, Hindistan ve Japonya geliyor. Petrol fiyatlarının yükselmesine karşın bu ülkeler rezerv fiyatlarına bazı durumlarda önemli müdahalelerde bulunmaktadır.

Petrol Fiyatlarına Müdahale

ABD Başkanı Joe Biden’in stratejik rezervlerinde 50 milyon ham petrolün serbest bırakılacağı haberleri petrol fiyatlarını önemli ölçüde etkiliyor. Ayrıca Hindistan’ında 5 milyon varil ham arzı sağlamasıyla beraber Çin ve Japonya da önemli adımlar atıyor.

Petrole Damping

Petrole Damping

Son Durumda Petrol Fiyatları

Petrol üreticileri olan ülkelerin yapmış oldukları adımlar sonucunda petrol fiyatları şu şekilde olmuştur. Brent petrol varil fiyatı 78,55 dolara kadar gerilediği görülüyor. WTI varil fiyatı %1 düşüş ile 75,30 dolara kadar geriliyor.

OANDA analisti Jeffrey Halley’in Açıklamaları

Petrol üreticilerin petrol fiyatları ile ilgili atmış oldukları adımlar sayesinde piyasada spekülatif pozisyonların biraz dengeye geldiği görülüyor. Uluslararası alanda yakıt talebin artması OPEC tarafından rezerv hamleleri yapılmıştır. OANDA analisti Jeffrey Halley ayrıca fiyatlarda kısa süreli bir artışın söz konusu olduğu dile getiriyor.

Covid-19 pandemisi petrol fiyatlarını baskılayacağı konusunda değerlendirmeler de bulunuyor. Avrupa’da karantina sürecin yeniden başlaması gibi durumlar da petrol fiyatların daha düşeceği ön görülüyor. Yakın zamanda doların yükselişi ile petrol fiyatları daha da düşeceği konusu önemli oluyor.

Kripto Para Kazandıran Robot
ETİKETLER: ,