enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,5701
EURO
15,3499
ALTIN
774,57
BIST
1.810
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Popüler 5 Altcoin

Popüler 5 Altcoin
ada coin

Altcoin Nedir

Popüler 5 Altcoin listesini incelemeden önce kripto paralar hakkında giriş bilgilendirmesi yapalım. Bu bilgilere hakim kişiler direk olarak Popüler 5 Altcoin listemize geçebilirler. Kripto para piyasalarında işlem yapan birçok kişi altcoin kavramını sıklıkla duymaktadır. Altcoin nedir sorusu kripto para piyasalarında yeni olan kişiler tarafından sorulabilir. Bitcoin kripto para piyasalarında işlem gören ve en büyük hacme sahip olan ilk kripto para birimidir. Altcoinler ise Bitcoin alternatifi olarak çıkarılmışlardır. Bitcoin’de bulunan bazı eksik yanları iyileştirmek ve daha iyi bir performans sunmak amacıyla veya başka bir altcoine rakip olarak onun eksiklerini gidermek amacıyla çıkarılabilirler. Altcoin, bir kripto para birimi değildir. Bitcoin dışında diğer kripto paralara verilen genel bir isimdir. Ripple, Ethereum, Dogecoin gibi kripto paralar bir altcoin olarak görülür.

Altcoin Yatırımı

Bitcoin çok yüksek hacimlerde olduğundan dolayı nispeten altcoinlere göre daha düşük hareket potansiyeline sahiptir. Altcoinler ise yüksek hareket potansiyelindedir. Bu nedenle kısa vadeli yatırım kararı alan ve buna uygun kripto para arayan yatırımcılar, altcoinlere yönelmektedir. Gün içinde bile %50, %100 oranlarında değerlenen altcoinler olduğu için altcoin piyasası da yatırımcılar tarafından dikkatle takip edilmektedir.

1-Hamster (HAM)

Hamster Coin son zamanların en popüler altcoinlerinden bir tanesi. 10.000.000.000.000.000 adet arzı olmasına rağmen bunun yarısı kilitli durumda ve yakılacak. Kalan kısmı ise satışta. Merkeziyetsiz bir coin projesi olan Hamster, güven ve şeffaflık kriterlerini benimsemiş durumda. Kripto para piyasalarında son zamanların en hızlı büyüyen topluluklarından birine sahip. Hamster coin yatırımcılarına uzun vadeli kalkınma çabalarını benimsetiyor.

Kripto Para Kazandıran Robot

Hamster ayrıca sosyal medya ağlarında da birçok kişi tarafından adından söz edilen bir altcoin. Zamanında Dogecoin ve Shiba gibi coinleri popülerleştiren ve çok yüksek değerlere ulaşmasını sağlayan Elon Musk, twitter üzerinden Hamster coini desteklediğini açıkladı. Ülkemizde de sosyal medya ağları ve forumlar üzerinde hakkında konuşulan bir altcoin.

Hamster yükselişi teşvik edici bir ödül mekanizmasına da sahip. Ellerinde belirli miktarın üzerinde Hamster bulunduran yatırımcılar bu ödül mekanizmasından faydalanabiliyorlar. Yapılan işlemler sonucunda %4’lik bir kesinti yapılır ve bu miktar BTC olarak yatırımcılara dağıtılır. %4’lük bir kesinti ise reklam giderlerine ayrılır bu sayede coinin popülerliği artırılır. Diğer bir %4 oranında kesinti ise Hamster’ın tekrar alınması ve yakılması için kullanılır. Coinin yakılması ile beraber değeri de artmaktadır.

Hamster şu an piyasa değeri olarak 100 milyon doların üzerinde. Ayrıca Coinmarketcap verilerine göre en popüler coinler listesinde. Son günlerde yaşadığı yükseliş, Elon Musk desteği, çalışan güçlü ve güvenilir ekibiyle Hamster popüler bir coin olma yolunda devam etmeye aday.

2-Pancake Swap (CAKE)

Pancake Swap merkeziyetsiz bir proje ve kullanıcıların token alışverişi yapmasına olanak sağlıyor. Ayrıca Pancake Swap kullanıcıları farming yoluyla likidite sağlıyor ve karşılığında bir ücret alıyorlar. Pancake platformu geleneksel kripto para borsalarının aksine emir defteri sistemini kullanmaz ve alım satım işlemleri doğrudan likidite havuzları üzerinden yapılır. Kullanıcılar varlıklarını havuza kilitleyerek veya likidite sağlayarak CAKE kazanabilirler.

Binance tarafından da desteklenen Cake son zamanların popüler altcoin birimlerinden birisi. Sahip olduğu başarılı ödül mekanizması sayesinde yatırımcıları sevindirerek popüler bir altcoin olmayı başarmıştır. Cake coinin platformu olan Pancake Swap üzerinde işlem süreleri çok kısa ve işlem ücretleri düşük. Ethereum gibi platformlarda yüksek işlem ücretlerinden yakınan yatırımcılar da Pancake Swap platformuna geçiyor.

Ayrıca Pancake Swap platformunda kimlik doğrulanması istenmediği için gizliliğiniz korunuyor. Bunun haricinde Pancake Swap, düzenli olarak piyangolar yapıyor ve bu piyangolara katılım için elinizde CAKE bulundurmanız gerekiyor. Platformun yatırımcıları için etkili ödül mekanizmaları var.

Son zamanların bir başka popüler altcoini de sunduğu imkanlar ve Binance gibi dünya devi bir borsa tarafından desteklenmesiyle Cake. Coinmarketcap verilerine göre piyasa değeri 3 milyar doların üzerinde.

3-The Sandbox (SAND)

The Sandbox sayesinde oyuncular; tasarım, paylaşım ve oyun içi varlıklarını satabilirler. Sandbox Ethereum blok zinciri üzerine kuruludur ve oyun dünyasının dinamiklerini değiştirmeyi hedeflemektedir. Sandbox ile kullanıcılar oyun deneyimleri oluşturabilir, paylaşabilir ve satarak bunlardan para kazanabilir. Diğer oyun platformlarının aksine The Sandbox, kullanıcılarının satmak istedikleri varlıkları üzerinden mutlak mülkiyete sahip olmalarını sağlar. Bu sayede oyuncuların hakları sınırlanmaz.

Sand Erc-20 tabanlı bir tokendır ve Ethereum ağı üzerinde çalışır. The Sandbox platformu üzerinde kullanılır. Oyun içi işlemlerde değişim yapabilmek, platformun yönetiminde alınan kararlarda oy hakkına sahip olmak veya oyun içinde Land token almak için Sand kullanılır.

Sand gelişen oyun dünyası ve oyuncuların istediği özgürlükleri sunması açısından son zamanlarda popülerleşen bir altcoin olmuştur.

Coinmarketcap verilerine göre en popüler kripto paralar listesinde yer alan Sand, sahip olduğu 3 milyarın üzerindeki piyasa değeriyle de güçlü bir durumdadır.

4-Helium (HNT)

Son dönemlerin heyecan yaratan ve popüler hale gelen bir diğer altcoini ise Helium Coin. Helium coin merkeziyetsiz bir para birimidir ve nesnelerin interneti üzerine çalışır. Yaşadığımız çağ düşünüldüğünde nesnelerin interneti giderek önem kazanmaktadır. Helium bir hotspot ağıdır ve kendi para birimi olan Helium Coin ile işlem yapılan ve madenciliğe uygun bir  platform olarak çıkarılmıştır.

Helium sayesinde nesnelerin interneti ile cihazların birbirine bağlı ve etkileşim içinde olması sağlanır. Helium ile bu bağlantılar daha ucuz ve güvenli bir şekilde kurulmaktadır. Helium sistemini kullanan ve bağlantı kuran yatırımcılar Helium coin ile ödüllendirilirler. Helium coin üzerine çalışmış olduğu konu ile öne çıkmaktadır ve birçok teknoloji şirketi tarafından da desteklenen ve yakından takip edilen bir altcoindir.

Capriole yatırım şirketi kurucusu Charles Edwars, Helium platformunu ilginç bulduğunu ve izlediğini söylemiştir. Gelişen teknolojiyle beraber gelecekte çok daha yaygın bir hale gelmesi beklenen nesnelerin interneti konusunda Helium coin Charles Edwars’a göre heyecan vericidir. Coinmarketcap verilerine göre piyasa değeri ise 4 milyar doların üzerindedir.

5-Algorand (ALGO)

Algorand bir blok zincir üçlemesi olan hız, güvenlik ve merkeziyetsiz olma durumlarını çözmek için oluşturulmuştur. Bir bilgisayar bilimcisi olan Silvio Micali tarafından kurulmuştur. Algorand platformu açık kaynaklı bir blok zincir ağıdır ve herkes üzerine inşa edebilir. Algorand üzerinde saniyede 1.000’den fazla işlem gerçekleşmektedir ve işlemler beş saniyeden daha kısa sürede kesinleşir.

ALGO ise Algorand platformunun kripto para birimidir ve son günlerde de popüler hale gelerek piyasa değerini artırmıştır. Algo coin ile yapılan işlemlerde alıcı ve satıcı arasında hızlı bir köprü kurulması sağlanır ve hiçbir ücret kesintisi gerçekleşmez. Bu sayede işlem hem anında gerçekleşir hem de ücret ödenmez ve bu Algo coini daha popüler yapmıştır.

ALGO coin günümüzde kullanılmakta olan en hızlı ve güvenli altcoin seçeneklerinden birisidir. Sağlamış olduğu yüksek performans ve güçlü topluluğu sayesinde gelecekte de popülerliğini korumaya devam etmesi beklenmektedir. Birçok kurum tarafından da desteklenen ve yakından takip edilen Algo şu için 10 milyar dolar gibi ciddi bir piyasa değerine sahiptir.

Popüler 5 altcoin listemiz bu hafta bu şekildedir. Sitemizde kripto para analizleri kısmından diğer içeriklere ulaşabilirsiniz.