Rekor kırdı! Mayıs 2021: BTC ve Dogecoin kaç dolar oldu?

Rekor kırdı! Mayıs 2021: BTC ve Dogecoin kaç dolar oldu?
Kripto Para Kazandıran Robot

Tüm zamanların en yüksek seviyelerini görerek yüzde 50’nin üzerinde değer kazanan Dogecoin, Elon Musk’ın Twitter paylaşımının ardından rekor kırdı. Peki Dogecoin Bitcoin, Ethereum ve altcoin’lerde son durum ne? BTC ve ETH kaç dolar/TL oldu? İşte ayrıntılar…

Son günlerde tarihi zirvesini sürekli yenileyen Dogecoin’de rekor rallisi bitmedi. Elon Musk’ın Twitter paylaşımının ardından yükselmeye devam eden Dogecoin şu dakikalarda 4.76 lira seviyesinde.

Dogecoin’in (DOGE) piyasa değeri, dün gece gösterdiği fiyat artışı ile Nintendo, Coinbase, FedEx, General Motors ve Zoom gibi şirketlerin piyasa değerini geride bıraktı.

Bitcoin 55.863,50 dolar, Ethereum 28,290.63 liradan işleme giriyor.

Resmi Gazetede Cumartesi günü yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesine Dair Tedbirler Hakkında Yönetmelik’te değişiklik endişe yarattı.

ada coin

Yeni düzenleme ile, kripto varlık servis sağlayıcıları, kara para aklama ve terörün finansmanını önlemek ile sorumlu kuruluşlar arasına eklenerek yükümlülük kapsamına alındı.

Yapılan değişiklikle hali hazırda bankalar, spor kulüpleri, sigorta şirketleri, sermaye piyasası kuruluşları gibi suç gelirlerinin aklanması ve terörizmin finansmanını engellemekle yükümlü kuruluşlar arasına kripto varlık servis sağlayıcıları da eklendi.

Kripto Para Kazandıran Robot