Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Ripple SEC’in Mahkeme Kurallarını Çiğnediğini Öne Sürdü

Ripple SEC’in Mahkeme Kurallarını Çiğnediğini Öne Sürdü
Kripto Para Kazandıran Robot

Ripple ile SEC arasında aylardır devam eden hukuk savaşında ilginç bir gelişme daha yaşandı.

Ripple SEC’in mahkeme kurallarını çiğnediğini öne sürdü. Geçtiğimiz yılın aralık ayından bu yana devam eden SEC-Ripple davasında ilginç gelimeler yaşanmaya devam ediyor. Taraflar birbirleriyle ilgili özellikle içeriden bilgi toplama çalışmalarını sürdürürken, son hamle SEC’ten geldi.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucu ortak Chris Larsen’in avukatlarının 16 Nisan tarihinde hakim Sarah Netburn’e bir mektup gönderdi. Söz konusu mektupta, ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), diğer ülkelerin düzenleyici kurumlarına en az 11 adet ortak niyet bildirgesi gönderdiği konusunda bilgiler yer aldı.

SEC’in bu adımı, ABD dışındaki deniz aşırı ülkelerden şirkete yönelik bilgi ve temin etmek amacıyla attığı ifade edildi.

“Ortaklarımızın Bizle İş Yapmalarını Engellemek İstiyorlar”

Garlinghouse ve Larsen’in avukatlarına göre SEC bu adımı atarak, Ripple’ın ortaklarını sindirmek ve korkutmak istiyor. Hakim Netburn’e gönderilen söz konusu mektupta şu ifadeler yer aldı:

“Şüphesiz ki SEC bu hamlesiyle ne yapmak istediğini çok net bilmekte ve diğer ülkelerin düzenleyicilerini sürece dahil etmek istemektedir. Kurum, göz korkutma ve caydırma taktiğiyle, ortaklarının Ripple ile iş yapmaya devam etmesini engellemek amacındadır”

Savunma tarafı, davacının bu adımının ardından hakim Netburn’den yeni bir talepte bulunarak SEC’in bu hareketlerinin önüne geçilmesini istedi. Ripple ayrıca konuya ilişkin SEC’nin kendilerine bilgi verdiği bir konferans düzenlenmesini isterken, SEC’nin bu adımıyla mahkeme kurallarını ihlal ettiğini öne sürdü.

Kripto Para Kazandıran Robot