enflasyonemeklilikötvdöviz
DOLAR
13,7194
EURO
15,5684
ALTIN
786,58
BIST
1.910
Güncel Konular
Hangi Coin Yükselecek? Hangi Coin Yükselecek? Yükselmesi beklenen coinler, Bitcoin harici diğer coinler alt coin olarak adlandırılır ve yatırımcılarda bu alt coinlerin ne zaman yükselişe geçeceğini merak etmektedir. 2009 yılında Bitcoin borsada işlem görmesinin ardında hayatımıza giren kripto para piyasası sosyal medya platformlarında da görüldükçe takipçileri hızla büyüdü. Dünyanın en...
01.11.2021
Yurt dışında yerleşik hayata geçmiş kişiler, geçtiğimiz hafta 109,8 Milyon dolarlık Devlet İçi Borçlanma Senedi, 479,6 Milyon Dolarlık Hisse Senedi, 4,7 Milyon Dolarlık ise Şirket Borçlanma Senetleri satın aldı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası haftalık Haftalık Menkul Kıymet İstatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre, yurt dışına yerleşik hayata geçmiş ve orada yaşamını...
19.11.2021
Gelecek Vadeden Altcoinler Gelecek Vadeden Altcoinler ; Kripto paralar 4-5 senedir tüm dünyanın gündeminde yer almaktadır. Çok fazla popüler olması da insanların kripto paralara karşı ilgisinin daha da yükselmesine neden olmuştur. Bazı kripto paralar yatırımcılarına kaybettirse de bazıları büyük paralar kazanmalarına neden olmuştur. Fakat kripto para piyasası hiçbir bilgi ve...
28.09.2021
Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar Kısa Vadeli Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar; Kripto paralar son dönemlerde bütün dünya tarafından dikkatle takip edilmektedir. Bu sanal paralar ilk çıktıkları zaman çok fazla popülerlik ve ilgi çekmemişlerdir. Fakat özellikle son 3-4 yıldır oldukça popüler bir konumdadırlar. Kripto paralardan önce yatırım için farklı şeyler...
29.09.2021

Saldırgan Hacker Hareketi, ABD’li Şirketlerin Başını Ağrıtıyor

Saldırgan Hacker Hareketi, ABD’li Şirketlerin Başını Ağrıtıyor
Kripto Para Kazandıran Robot

Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyette olan şirketlere arka arkaya fidye yazılım saldırıları düzenleniyor. Rus kökenli olduğunu iddia eden fidye yazılımcı hacker, şifre çözme kodları sağlamak için 70 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) talep etti. Amerika Birleşik Devletleri’nde 200’den fazla firma ve dünya çapında yüzlerce şirket, son hack’e kurban gitti.

ABD Başkanı Biden Çözüm Üretmeye Çalışıyor

Fidye talebi, ‘Rus’ olduğu iddia edilen REvil adlı bir grup tarafından yayınlandı. Bilgisayar korsanları, dünya çapında 1 milyondan fazla bilgisayara erişimi olduğunu iddia ediyor. Saldırıya uğramış verileri almanın tek yolu ödeme yapmaktır, aksi takdirde bilgilerin sızdırılması veya kalıcı olarak silinmesi riski söz konusu.

ABD hükümeti, son birkaç yıldır fidye yazılımı ihlalleri sorunuyla mücadele ediyor. Bu hacklerin Rusya ile bağlantılı olduğu tahmin ediliyor. Başkan Joe Biden, saldırının kaynağını araştırmak için istihbarat teşkilatlarını görevlendirdi.

ada coin

Saldırıdan Rusların sorumlu olduğuna dair öfkeli söylentilere rağmen Biden, suçluların kim olduğu ve uyruklarının ne olduğu konusunda kesinlik olmadığını açıklıyor.

Rusya Konu Üzerinde Çalışıyor

Bununla birlikte, Haziran ayının başlarında Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i Rusya’dan ABD altyapısına ve veri tabanlarına yönelik herhangi bir ihlale karşı uyardı. Hacker sorunu iki ülke arasında misillemeye sebep olabilir.

Kripto Para Kazandıran Robot

Biden, Cenevre’de Putin ile ilk görüşmesinin ardından düzenlediği basın toplantısında gazetecilere verdiği demeçte, “Önemli siber kapasiteye sahibiz ve [Putin] bunu biliyor. Bu temel normları ihlal ederlerse, siber bir şekilde yanıt vereceğiz.” İfadelerini kullanmıştı.

Rus hükümetinden destek aldığı iddia edilen ‘Rus‘ hack grupları, birkaç yıldır ABD sistemlerini hackliyor ve Amerika-Rusya ilişkilerinde bir iz bırakıyor. Ülkedeki firmaların %20’sinin sığır eti üretimini hacklemekten, Doğu Sahili boru hattını günlerce kapatmaya kadar, Rusların bir süredir Amerikan hükümetiyle oyun oynadığından şüpheleniliyor.

ada coin
ETİKETLER: , , , ,