Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

Samsung Electronics’in kârı üç yılın en yüksek seviyesine yükseldi

Samsung Electronics’in kârı üç yılın en yüksek seviyesine yükseldi
Kripto Para Kazandıran Robot
05.04.2021
0
A+
A-

Samsung Electronics’in kârı üç yılın en yüksek seviyesine yükseldi

Analistlere göre, Güney Koreli Samsung Electronics ilk çeyrekte üç yılın en yüksek işletme kârını kaydetti. Bu durum, yeni koronavirüs salgını nedeniyle artan elektronik talebine dayanıyor.

Reuters’e göre, Refinitiv’in görüştüğü tahmini 16 analist, Samsung Electronics’in Ocak-Mart döneminde 9.3 trilyon won (7 milyar euro) işletme karı elde etti. Tahmin doğrulanırsa, şirketin faaliyet karında yıllık bazda yaklaşık yüzde 45’lik bir artışı ve aynı zamanda 2018’in ilk çeyreğinden bu yana en yüksek işletme karını temsil edecek.

Gelirlerin yüzde 12 artması bekleniyor.

Kâr, akıllı telefonlar, TV’ler ve ev aletlerine olan talepte keskin bir artışla sağlanıyor. Yeni koronavirüs salgını ve buna bağlı nüfus hareketleri üzerindeki kısıtlamalar bu ürünlere olan ilgiyi artırdı.

Tersine, yarı iletken bölümü durumunda, şirketin işletme karında önemli bir düşüş bildirmesi muhtemel. Bu bölümdeki sonuçlar, Şubat ayında ABD, Teksas’taki donmuş hava koşullarından etkilendi ve bu durum, Samsung’un oradaki çip fabrikasında bir ay boyunca üretimin durmasına neden oldu.

Samsung’un TV ve ev aletleri şirketinin işletme karının iki katından fazla bir artışla yaklaşık 1 trilyon won’a çıkacağı tahmin ediliyor.

Dünya çapında hızla artan çip talebine rağmen, Samsung’un yarı iletken işinin karının yaklaşık beşte bir ila 3.6 trilyon won azaldığı tahmin ediliyor.

Samsung Electronics’in ilk çeyrek için ön sonuçlarını 7 Nisan çarşamba günü açıklaması bekleniyor.

Kripto Para Kazandıran Robot