Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

SEC Elon Musk Hakkında Soruşturma Mı Başlattı?

SEC Elon Musk Hakkında Soruşturma Mı Başlattı?
Kripto Para Kazandıran Robot
26.02.2021
0
A+
A-

Elon Musk, SEC’in kendisiyle ilgili soruşturma başlattığı iddiasının yer aldığı tweet’e yanıt verdi.

Son dönemin dijital piyasalara yön veren ismi Elon Musk, uzaya gönderdiği rekoylerden çok Dogecoin tweet’leriyle ön plana çıkıyor. Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın kurucusu olan Elon Musk için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun inceleme başlattığı iddiası öne sürüldü. Bunun üzerine ünlü milyarderden kısa da olsa bir açıklama geldi. Peki SEC Elon Musk hakkında soruşturma mı başlattı? İşte detaylar..

SEC’in kendisine yönelik inceleme başlattığı bilgisinin yer aldığı bir tweet’e yanıt veren Musk, “Umarım doğrudur. Bu harika olur” açıklamasında bulundu.

2018 yılında “SEC’ye saygı duymuyorum” ifadelerini kullanan Musk için bu tür tartışmalara girmenin bir oyun olarak görüldüğü herkes tarafından biliniyor. SEC’nin fenomen kripto para Dogecoin’i menkul kıymet olarak görmemesi, DOGE’la ilgili bir “piyasa manipülasyonu” soruşturmasının başlamasını çok düşük bir ihtimalde tutuyor. Buna karşın SEC’nin, Musk’ın Twitter hesabı üüzerinden yaptığı paylaşımları diğer menkul kıymet konularıyla ilgili olarak da takip ettiği biliniyor.

Musk’ın Paylaşımlarıyla Sıçrayış Yaşadı

Son zamanlarda Dogecoin’in açık açık reklamını yapan Elon Musk’a yönelik veri elde etmek SEC için zor olmayacaktır. İlk olarak şaka parası olarak birkaç saat içerisinde yaratılan Dogecoin, Musk’ın paylaşımlarıyla birlikte önemli ölçüde fiyat artışı yaşamıştı. Musk 9 aylık oğlu için “DOGE aldım” ifadelerini kullanmıştı.

Dün de Dogecoin hakkında tweet atan ve görsel paylaşımında bulunan ünlü milyarderin bu hareketi sonrasında token fiyatında yeniden bir yükseliş yaşanmıştı. SEC’in bir inceleme başlatma konusundaki iddialar doğru olsa bile kurumun ne zamandan başlayarak Musk’ı incelediği hakkında henüz net bir bilgi yok.

Bu iddianın da yanlış bir dedikodu olduğu hatta piyasayı manipüle etmek için öne sürüldüğünü söyleyenler de var. ABD medyasında yer alan haberlere göre ise Musk’ın sadece SEC ile karşı karşıya gelmek için bile böyle bir soruşturmanın açılmasını istediğini, iddialar doğru çıkmasa bile hayal kırıklığına uğrayabileceğini ifade ediyorlar.

Kaynak: Uzmancoin

Kripto Para Kazandıran Robot