Güncel Konular
Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Borsa’ da yapacağınız alım ve satım işlemlerinden önce hangi hisse senedinin kazancının ne kadar olduğu, nasıl bir yükseliş ve düşüş gerçekleştirdiği ile sizlere bir liste sunulur. Örneğin, hızla yükselip daha sonra aniden düşen hisse senetlerinden uzak durmalısınız. Genellikle sabit bir şekilde artan ya da artış...
09.01.2022
Coin Tavsiye Tüm dünyada etkisi durdurulamayan kripto paralar yavaş yavaş devletlerinde resmi adımlar atması ile daha güvenli borsalar haline geldi. Kripto para dünyasına hala güvenmeyen kişilerde böylelikle bu piyasalara dâhil olmaya başladı. Eğer sizde bugüne kadar kripto borsalara girmedeyseniz yakın zamanda girmeyi düşünüyorsanız ya da yaptığınız yatırımları daha güvenli bir...
04.01.2022
Kripto Para Projeleri Kripto varlıklar dünyasında yenilikler ve özellikler ardı ardına açılanıyor. 2021 yılı biterken açıklanan projeler ile yatırımcıları kendilerine çeken kripto varlıklar yatırımcılarını şahlandıran mevcut projeler hangisidir hep birlikte bakalım. Kripto para projeleri ile diğerlerinden farklı olan altcoinler hangileridir. Kripto varlıklar arasında en çok gözde projelerin yer aldığı proje...
24.12.2021
Yükselecek Coinler Yükselecek Coinler; Kripto para birimleri; tamamen dijital olup, şifrelenmiş, nakit paraya alternatif olarak tasarlanmış sanal para birimidir. Geleceğin para birimi olarak tahminde bulunanlarda vardır. Kripto paraların, merkezi bankacılık ve elektronik para sistemlerinden farkı bir merkeze bağlı olmamasıdır. İşlem veri tabanı, dağıtık muhasebe defteri (LEDGER) olarak işleyen Blockchain sanal...
17.12.2021

“SEC, Elon Musk’ı Pazar Manipülasyonu Açısından Takip Etmelidir.”

“SEC, Elon Musk’ı Pazar Manipülasyonu Açısından Takip Etmelidir.”
Kripto Para Kazandıran Robot
11.02.2021
0
A+
A-

“SEC, Elon Musk’ı Pazar Manipülasyonu Açısından Takip Etmelidir.”

Ekonomist ve önde gelen Bitcoin eleştirmeni Nouriel Roubini’ye göre, ABD Menkul Kıymetler Borsa Komisyonunun Tesla’nın Bitcoin kararı ardından, pazar manipülasyonu kapsamında Tesla CEO’su Elon Musk ve onun gibileri takip etmesi gerektiğini söyledi.

Musk, son haftalarda Bitcoin ve Dogecoin hakkında destekleyici tweetler atıp popüler Twitter profilinin biyografisini “#bitcoin” olarak güncellemişti. Tesla, Pazartesi günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunduğu yıllık 10-K raporunda, ocak ayında yaklaşık 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC, -% 5,76) satın aldığını açıklamıştı.

New York Üniversitesi ekonomi profesörü ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kripto para biriminin oynaklığını göz önünde bulundurarak devasa miktarda ticari hacmi olan bir şirketinin nakit rezervlerinin önemli bir bölümünü Bitcoin’e dönüştürmesini sorumsuz bir davranışa benzetip eleştirmişti.

Geçen hafta açıklanan SEC raporlarına göre, MicroStrategy şu anda 71.079 BTC tutuyor.

CoinDesk’in Roubini ile yaptığı röportajda, ”Bu yıl, Tether koin (USDT) sağlayıcısı Tether ve kripto borsası Bitfinex suçlu bulunursa Bitcoin’in çöküşe girebileceği konusunda uyarılarda bulundu.

Tether göz alıcı bir piyasa değerine sahip olmasına karşılık, ABD Adalet Bakanlığı ve New York Başsavcılık ofisi tarafından devam eden çok sayıda soruşturmaya tabidir. ABD Adalet Bakanlığı’nın Tether ile ilgili cezai soruşturmasının merkezinde, kripto para piyasalarını şişirmek için USDT’nin kullanılıp kullanılmadığı yer alıyor.

Bitfinex, geçen Cuma günü 550 milyon dolarlık kredinin kalan bakiyesini kardeş şirketi Tether’e geri ödediğini iddia etti. Bitfinex, 2018’de yöneticileri ve mülkiyeti paylaştığı Tether’den 600 milyon doların üzerinde borç almıştı.

İşlem, Bitfinex’in 850 milyon $ müşteri ve kurumsal fonlarını ödeme işlemcisi Crypto Capital Corp.’da kaybettiğini iddia etmesinden sonra Nisan 2019’da yapıldı.

Roubini, dünyanın eninde sonunda nakit parayı kullanımdan kaldıracağını ve ABD’nin bir “e-dolar” yaratacağını tahmin ediyor.

Kaynak: https://finance.yahoo.com/

Kripto Para Kazandıran Robot